سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۳۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
رئيس جمهور کره جنوبي از قول ترامپ مدعي شد که بعد از خلع سلاح اتمي، کره شمالي هرچيزي بخواهد آمريکا به آن ها خواهد داد.

شعار سال: رئيس جمهور کره جنوبي "مون جائه اين" يک روز بعد از ديدارش با دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در حاشيه نشست جي 20 در آرژانتين گفت: ترامپ مي‌گويد که ميخواهم کيم جونگ اون بداند که او را دوست دارد و خواسته هايش را برآورده خواهد کرد.

مون جائه اين که در آينده نزديک براي اولين بار در طول تاريخ در سئول ميزبان يک رهبر کره شمالي خواهد بود اضافه کرد که ترامپ از او خواسته يک پيام از جانب او به کيم جونگ اون منتقل کندوي افزود: ترامپ گفت که به کيم بگويم او را دوست دارد و مايل است بقيه توافق دوجانبه ماه ژوئن اجرا شود تا او هم همه خواسته‌هاي رهبر کره شمالي را برآورده کند.

مون گفت ترامپ به او گفته است که بعد از خلع سلاح اتمي کيم هر چيزي که شمالي بخواهد آمريکا به او خواهد دادعليرغم ديدار تاريخي رهبران آمريکا و کره شمالي در ماه ژوئن، اجراي توافق براي خلع سلاح اتمي با موانع بسياري مواجه شده است.

پيونگ يانگ بعد از ديدارهاي متعدد با مايک پامپئو وزير خارجه آمريکا گفته که واشنگتن به دنبال زياده خواهي و پيشبرد يک طرفه توافق است اما کره شمالي خواستار خلع سلاح تدريجي در ازاي لغو تحريمهاي اقتصادي عليه اين کشور است. اقدامي که آمريکا شديدا با آن مخالفت کرده است و گفته تا زمان خلع سلاح همه تحريمها سرجايشان باقي خواهد ماند.

ترامپ روز يک شنبه در مسير بازگشت به واشنگتن به خبرنگاران گفته است که احتمالا اوايل سال 2019 با کيم جونگ اون در واشنگتن دوباره ديدار خواهد کرد.

اين اظهارات از طرف رئيس جمهور آمريکا در حالي گفته شده که واشنگتن قول ها و تعهداتي که در برجام روي کاغذ امضا کرده است را نه تنها اجرا نکرد بلکه از اين توافق به صورت غيرقانوني و يکجانبه خارج شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا، تاریخ انتشار 12 آذر 97، کد مطلب: 20181203114617246، www.aryanews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین