سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۸
سرپرست استانداری خراسان شمالی در جشنی به مناسبت روز جهانی معلولان، بر ضرورت مناسب سازی ادارات و اماکن عمومی برای این قشر تاکید کرد.

شعارسال: مجید پورعیسی در این مراسم اظهار داشت: به اعتقاد بنده بسیاری از اماکن برای رفت و آمد جامعه معلولان استان مناسب نیست و شورای شهر و شهرداری ها باید این موضوع را در دستور کار خود داشته باشند.

وی در ادامه اداره کل آموزش و پرورش استان را مورد خطاب قرار داد و گفت: طی مکاتبه ای فهرست ادارات و دستگاه های اجرایی که از فضای مناسب برای رفت و آمد معلولان برخوردار نیستند، اعلام شود تا دستور مناسب سازی محیط برای آنان صادر شود.

وی ادامه داد: ساخت مدرسه برای بیماران مبتلا به اوتیسم، تعمیر، بهسازی و بازسازی خوابگاه های معلولان، تامین تجهیزات و امکانات مناسب از جمله درخواست های آموزش و پرورش برای دانش آموزان دارای معلولیت است که سعی می کنیم در اولین نشست شورای آموزش و پرورش این موارد را بررسی و تصویب کنیم تا در آینده ای نزدیک بخش زیادی از مطالبات این حوزه برآورده شود.

پورعیسی تصریح کرد: تجربه های مختلف دنیا ثابت کرده است که معلولیت یک ضعف یا نقص نیست و به عنوان مثال مدال آوری قهرمانان پاراالمپیک ما از قهرمانان المپیکی بیشتر است بنابراین از تمامی مسئولان ذی ربط خواستارم شرایط مناسب برای جامعه معلولان و خانواده های آنان را فراهم کنند.

بر اساس این گزارش، اعتباری به مبلغ 10 میلیون تومان از سوی استانداری خراسان شمالی برای تامین حداقل نیازهای حوزه استثنایی استان اختصاص یافت.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 14آذر1397 ، کدخبر: 784120: www.borna.news


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین