سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۴۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)گفت : با سرمایه گذاری ارزشمند4.1 میلیارد یورویی و تاسی از شعار ما میتوانیم ، تلاش متخصصان و کارکنان توانمند و متعهد ایرانی بزودی فاز 3 پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری می رسد.
شعار سال: مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)گفت : با سرمایه گذاری ارزشمند4.1 میلیارد یورویی و تاسی از شعار ما میتوانیم ، تلاش متخصصان و کارکنان توانمند و متعهد ایرانی بزودی فاز 3  پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به بهره برداری می رسد.

 مهندس مرتضی لطفی در جریان بازدید از آخرین مراحل آماده سازی فاز 3 پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس با قدردانی از زحمات خالصانه مدیریت عامل ، اعضای هیات مدیره ، کلیه مدیران و کارکنان جهادی این مجموعه عظیم خاطر نشان کرد: با همت والا و تلاش خالصانه شما عزیزان ، توانسته اید  شعار ما می توانیم را به بهترین شکل ممکن تعریف نمایید و با لطف خدا فاز سوم پالایشگاه طی چند هفته آینده آماده افتتاح میشود.

وی گفت : شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با بیش از 20 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری (2میلیارد یورو) و سهامداری 49 درصدی در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان ، مصمم است با مشارکت سایر سهامداران و گشايش زنجيره توليد فرآورده های نفتی منطبق بر استانداردهاي روز آمد جهاني علاوه بر تامين نيازهاي داخلي، ايران را در جمع باشگاه صادركنندگان این محصولات به رقيبي پايدار رهنمون کرده است و با به رهبرداري کامل فازهای در دست احداث ضمن خنثی کردن فشار تحریمهای ظالمانه امریکا، زمینه خود کفایی کامل در تامین بنزین کشور رافراه مکند.
مدیر عامل شستا با اشاره به اشتغال مستقیم 10هزار وغیرمستقیم  50 هزار نفر نیروی جوان و متخصص در این مجموعه افزود :پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به منظورحفظ و استمرار عملیات برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی و همچنین کاهش آلایندگی‌ های محیط زیستی و خودکفایی کشور در تامین فرآورده‌های استراتژیک انرژی ایجاد شده و در کنار توجه به صادرات محصولات تولیدی، ایجاد اشتغال پایدارو استفاده از نیروهای  کارامد بومی در استان هرمزگان را نیز مدنظر قراردادهاست.

وی تصریح کرد: این پالایشگاه در شرایط فعلی ظرفیت دریافت ۳۶۰ هزار بشکه خوراک از میدان مشترک پارس جنویی در روز را در قالب ۳ فاز ۱۲۰ هزار بشکه ‌ای دار است و با هدف تولید بنزین، گازوییل، گازمایع، هیدروژن، گوگرد و سوخت جت اقدامات پالایشی خود را انجام می دهد.

مهندس لطفی با اشاره به اینکه کیفیت بنزین تولیدی در این پالایشگاه مطابق استاندارد یورو ۵ است گفت : هم اکنون به‌ طور میانگین روزانه ۳۰ میلیون لیتر بنزین ، روزانه ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ وروزانه 1000 تا 1200 تن گاز مایع در این پالایشگاه تولید میشود و مقدار گازوئیل تولیدی در پالایشگاه تا پایان سال به ۱۴ تا ۱۶ میلیون لیتر در روز می‌رسد.

مدیرعامل شستا با اشاره به میزان ارز استفاده شده در قالب تسهیلات و نوسانات شدید قیمت ارز خواستار استفاده از ظرفیت تبصره 13 قانون رفع موانع تولید و افزایش سقف تخفیف خوراک از 5 به 10 درصد و تبصره 1 ماده 20 در تسعیر نرخ ارز تسهیلات دریافتی شد و خاطرنشان کرد باتوجه به قیمت تمام شده و الزام فروش برخی از محصولات به نرخ مصوب دولت این مجموعه بزرگ قادر به پرداخت بدهیهای خود نبوده و با زیان مواجه خواهد شد.

وی در پایان بازدید و گفتگو با کارکنان و مدیران این مجموعه  به نمایندگی از دکتر شریعتمداری مقام عالی وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی ، دکتر محسنی بندپی مدیریت سازمان تامین اجتماعی و کلیه مدیران و کارکنان و ذینفعان گروه معظم شستا  از تلاش ارزشمند مدیریت ، کارکنان و کلیه دست اندرکاران ساخت و بهره برداری از پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس تقدیر کرد.

مدیر عامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس نیز ضمن قدردانی از حمایتهای مدیریت و کارکنان مجموعه بزرگ شستا از ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس افزود: خود کفایی در امر تولید فرآورده‌های نفتی علی الخصوص فرآورده استراتژیک بنزین، پالایش 360 هزار بشکه در روز میعانات گازی و استمرار عملیات برداشت گاز غنی از میدان گازی مشترک پارس جنوبی از اهداف ماست و لحظه ای از تلاش دستبر نخواهیم داشت.

مهندس محمد علی دادور تاکید کرد: کیفیت را فدای کمیتن خواهیم کرد و محصولات‌ ما نمطابق استاندارهای کیفی اروپا تولید خواهد شد. وی گفت: جلوگیری از صادرات مواد خام و تبدیل آن به فرآورده های با ارزش تر غایت ستاره خلیج فارس است و این مساله میتواند به اشتغالزایی گسترده در منطقه و کشور بیانجامد.

وی افزود: شرکت نفت ستاره خلیج فارس به عنوان اولین بنگاه تولیدی و اقتصادی استان هرمزگان دفتر مرکزی شرکت را با تمام نفرات و تجهیزات به استان انتقال داد که این اقدام سالیانه میلیاردها تومان درآمد برای استان در پی خواهد داشت و باعث رونق کسب و کار در هرمزگان می شود.
مهندس دادورافزود: با تکمیل و نصب همه قطعات فاز سوم، تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس تا پایان سال به 40 میلیون لیتر(حدود نیمی از مصرف کشور)در روز افزایش می‌یابد. وی گفت: این پالایشگاه ظرفیت توسعه دو فاز دیگر نیزدارد که در صورت راه اندازی ظرفیت تولید از60 میلیون لیتر در روز عبور خواهد کرد.
 
اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال برگرفته از روابط عمومی شستا


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین