سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۶۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
برادر نماینده شهرستان سراوان در پی مطالبه یکی از جوانان از نماینده مجلس، وی را مورد هجمه و توهین قرار داد.برادر نماینده با انتشار متنی در فضای مجازی این جوان پویا و مطالبه گر را دلقک خطاب کرد و گفت: شما به دنبال چه چیز هستید؟ شما چه هویتی دارید؟ شما چه کاره مللکت هستی؟

شعار سال: یکی از جوانان مطالبه گر شهرستان سراوان که در پی انتشار متنی خواهان ارائه گزارش عملکرد نماینده مردم سراوان در خصوص پیگیری مشکلات مردم حوزه انتخابیه شده بود از سوی برادر نماینده مجلس مورد هجمه قرار گرفت.

برادر نماینده با انتشار متنی در فضای مجازی این جوان پویا و مطالبه گر را دلقک خطاب کرد و گفت: شما به دنبال چه چیز هستید؟ شما چه هویتی دارید؟ شما چه کاره مللکت هستی؟
شهروندان سراوانی در پی انتشار این متن در فضای مجازی واکنش نشان دادند و از جوانان پویا و مطالبه گر شهرستان حمایت کردند.


رفتار عجیب و فحاشی یک نماینده مجلس!یکی از فعالین فضای مجازی درخصوص این رفتار بی‌ادبانه محمدباسط درازهی نماینده سراوان در مجلس نوشت: ایشون نماینده سراوان است.برخورد این کارمند جوان ستودنی است. هم تذکرش به نماینده وهم برخوردش با زیاده روی یک شهروند.  شجاعت مردم درقبال بی اخلاقی و بی قانونی مسئولین دستاورد بزرگی است.

اولين واكنش نماینده مردم سراوان در واکنش به انتشار کلیپ درگیری لفظی وی با یک کارمند اظهار کرد:

بنده سه شنبه هفته گذشته با رییس گمرک ایران آقای میراشرفی در اداره گمرک مرکزی وقت ملاقات داشتم و قرار بود تا درباره مسائل گمرکی حوزه انتخابیه خود با وی بحث و گفتگویی داشته باشم.

ریاست محترم گمرک به دلیل نبود وقت قرار ملاقات را به امروز موکول کرد و بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیکیری بنده با رییس گمرک ضمن توهین، گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست!

وی ادامه داد: بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند را حذف کرده‌اند.

نماینده مردم سراوان گفت: کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.

درازهی تصریح کرد: بنده با وزارت اقتصاد تماس گرفتم تا هماهنگی‌های لازم را انجام دهد و نهایتا پس از ۲ الی ۳ ساعت معطلی موفق به انجام ملاقات نشدم.

نماینده مردم سراوان بیان کرد: بنده فردا حتما این مسأله را در صحن علنی مجلس بیان و استیضاح وزیر اقتصاد را مطرح خواهم کرد.

وزير اقتصاد را استيضاح مي كنم!

محمدباسط درازهی نماینده مردم سروان در واکنش به انتشار کلیپ درگیری لفظی وی با یک کارمند اظهار کرد:

بنده سه شنبه هفته گذشته با رییس گمرک ایران آقای میراشرفی در اداره گمرکمرکزی وقت ملاقات داشتم و قرار بود تا درباره مسائل گمرکی حوزه انتخابیه خود با وی بحث و گفتگویی داشته باشم.
 
وی افزود: ریاست محترم گمرک به دلیل نبود وقت قرار ملاقات را به امروز موکول کرد و بنده حدود ۴۰ الی ۴۵ دقیقه جلوی در معطل بودم. دو کارمندی که در آنجا حضور داشتند در واکنش به پیکیری بنده با رییس گمرک ضمن توهین، گفتند که هر چه می‌کشیم از دست امثال شماست!

وی ادامه داد: بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند را حذف کرده‌اند.

نماینده مردم سراوان گفت: کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.

درازهی تصریح کرد: بنده با وزارت اقتصاد تماس گرفتم تا هماهنگی‌های لازم را انجام دهد و نهایتا پس از ۲ الی ۳ ساعت معطلی موفق به انجام ملاقات نشدم.

نماینده مردم سراوان بیان کرد: بنده فردا حتما این مسأله را در صحن علنی مجلس بیان و استیضاح وزیر اقتصاد را مطرح خواهم کرد.
 
مسؤولان وزارت اقتصاد و گمرک تا لحظه انتشار این خبر واکنشی به این موضوع نشان نداده‌اند.

عذرخواهی وزیر اقتصاد از نماینده سراوان

 این کلیپ که بخش هایی از آن تقطیع شده بود بیانگر توهین یکی از کارمندان گمرک ایران به نماینده سراوان بود.

براساس گزارشی که از سوی نماینده سراوان ارائه شد وی بیش از 45 دقیقه پشت درب گمرک ایران معطل مانده و مانع از ورود وی شده بودند بنابراین قرار شد آقای پزشکیان و وزیر اقتصاد این موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهند.

وزیر اقتصاد در صحن صحبت کوتاهی در این مورد داشت و از سوی خود در این مورد عذرخواهی کرد و قرار شد این موضوع را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهد.

چرا افکار عمومی با جوان کاپشن چرمی سراوانی همراه شد؟/ اخراج نماینده مجلس توسط قهرمان تازه فضای مجازی!

انتشار فیلم نماینده سراوان و برخورد او با کارمند کمرگ و واکنش یک شهروند بازتاب‌های زیادی داشت. نکته جالب درباره این واکنش‌ها در فضای مجازی همراهی مردم با مرد کاپشن چرمی بود؛ مردی با کاپشن مشکی که نماینده مجلس را از ساختمان گمرک سراوان بیرون کرد.

ماجرا آنقدر برای کاربران فضای مجازی هم اهمیت یافت که به سرعت هشتگ نماینده سراوان درست شد. مردم در سال‌های اخیر از تنها ابزاری که دارند به خوبی برای نقد سیستم و افرادی که به نظرشان لایق انتقاد هستند، استفاده می‌کنند. نکته شگفت‌انگیز ماجرا، تاثیر شگرف شبکه‌های اجتماعی با وجود فیلتر بودن آن‌ها است؛ تاثیری که باعث استعفای داماد رئیس جمهور می‌شود یا سیداحمد خاتمی را واردار به توضیح درباره شغل دامادش می‌کند و در عرض چند ساعت یک نماینده را مجبور می‌کند شبانه در ویدئویی که از خود منتشر می‌کند پاسخگوی رفتار خود باشد. هر چند نه آن پاسخ کسی را راضی کرد نه آن سخنان، سخنانی بود که برای تشریح آن اتفاق باشد. ارتباط دادن یک رفتار نادرست، به «افراد مغرض» و «قوم بلوچ» و «تحریکات بیرونی»، «اهل تسنن بودن او» و «لباس محلی مردم منطقه» و «ترفندهای کامپیوتری» و «همگام سازی کلمات» تنها کاری است که احتمالا تنها از دست محمد باسط درازهی نماینده سراوان بر می‌آید!

با ورود شبکه‌های اجتماعی ساحت قدسی سیاست‌مداران ایرانی شکسته شده و آن‌ها در اتاقک‌های شیشه‌ای قرار گرفته‌اند. اتاقک‌هایی که بلافاصله هرگونه عمل آن‌ها را بازتاب می‌دهد. از طرف دیگر وجود شبکه‌های اجتماعی تا حدی مردم را از نهاد‌های رسمی که مرجع برخورد با چنین رفتار‌هایی هستند بی‌نیاز کرده است. مردم انقدر به گردش آزاد اطلاعات و تاثیر آن ایمان دارند که احتیاجی نمی‌بینند برای پیگیری این موارد به دستگاه‌هایی مثل قوه قضائیه، مجلس یا دولت مراجعه کنند؛ آنها بهتر می‌دانند از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان آبی گرم نمی‌شود! مردم معتقدند با انتشار فیلم، صوت یا نوشته زودتر به حقشان خواهند رسید. گویا دیگر نیازی نیست برای تظلم‌خواهی از رفتار غلط یک سیاست‌مدار سراغ نهاد‌هایی رفت که به خاطر بروکراسی پیچیده و متصلبی که دارند شاکی را از طرح شکایت پشیمان می‌کنند. کافیست با گوشی موبایل از رفتار‌های غلط فیلم گرفت و آن را منتشر کرد.

سیاست‌مداران امروز نمی‌توانند از واقعیت فرار کنند و اشتباه‌های خود را به گردن حواشی بیاندازند. نمی‌توانند پشت القاب و عناوین پُر طمطراق پنهان شوند و مخالفان خود را ضد مذهب و ضد نظام و مغرض بدانند که یا نفوذی هستند یا مشکل شخصی دارند؛ تو گویی شبکه‌های اجتماعی عیار سیاست‌مداران را روشن کرده است. اما مشخص است سیاست‌مداران ایرانی هنوز چنین فضایی را درک نکرده‌اند و همچنان در حال و هوای دیگری سیر می‌کنند. نماینده سراوان بعد از انتشار این فیلم به جای عذرخواهی بر موضع خودش پافشاری کرد و اعلام کرد طرح استیضاح وزیر اقتصاد را به خاطر برخورد بد کارمند بانک در مجلس پیگیری می‌کند. جالب آنکه وزیر اقتصاد هم به جای حمایت از کارمند خود، از نماینده‌ای عذرخواهی می‌کند که فعلا افکار عمومی با او همراه نیست.

از میان شخصیت‌های حاضر در ویدئو (نماینده مجلس، زنی که فقط تماشاچی است، فردی که فیلم می‌گیرد، کارمند اداره و جوانی که نماینده را بیرون می‌اندازد) جوان کاپشن چرمی بدل به قهرمان تازه فضای مجازی شده است. مردم از میان پنج شخصیت کسی را ستایش کردند که عمل‌گرا بود و واکنش نشان داد و همین واکنش برای مردم دلپذیرترین رفتار ممکن بود.

سیاست‌مداران ایرانی باید از خود بپرسند چرا رفتار آن جوان برای مردم جذاب است؟ آیا رفتار این جوان و همذات پنداری مردم با رفتار او نشانگر انباشت خشم در جامعه‌ای سرشار از تبعیض، بی‌عدالتی، نابرابری و خویشاوند سالاری و نگاه از بالا به پائین مسئولان نیست؟

درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه شریف از هیئت نظارت بر نمایندگان مجلس جهت بررسي اعتبارنامه نماینده مجلس شهرستان سراوان

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعارسال

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین