سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۷۶۵۳
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
در هفته‌ گذشته فیلمی از نماینده مجلس در اداره گمرک منتشر شد و چنان مجلس را چند روز درگیر خودش کرد که اگر آن وقت و انرژی را مجلس روی قیمت دلار گذاشته بود الان به جای سامانه نیمایی، خارجی‌ها برای گرفتن ریال در سامانه دونالدی در صرافی‌های نیویورک صف بسته بودند. در آخر هم در مجلس گفتند باید فردی را پیدا کرد که از مجلس کلیپی را ضبط کرده که در آن گفته شده باید فردی را پیدا کرد که از نماینده مجلس در گمرک فیلم گرفته است و خوشبختانه کسی از این قضیه فیلم نگرفته بود وگرنه کل نماینده‌ها باید در دسته‌های ۱۰ نفره به دنبال فیلمبردار کلیپ‌ها می‌گشتند.

شعارسال: در راستای عدم تکرار قضیه گمرک و ضایع نشدن وقت گرانبهای نمایندگان مجلس که لحظه به لحظه آن صرفا در راستای موشکافی از مشکلات کشور صرف می‌شود، پیشنهاد می‌شود موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد:

در ابتدای انتخاب هر فرد به عنوان نماینده مجلس کلاس‌هایی برای آن‌ها تشکیل شود و توضیح داده شود که شما نماینده مجلس هستی، میتی کومان نیستی که هرجا رفتی علامت مخصوصت را نشان بدهی و همه به پای شما بیفتند. پژو پرشیای پلاک کرج هم نیستی که هرجا چراغ زدی راه برایت باز شود.روی صفحه جلوی هر نماینده در مجلس پنلی طراحی شود که دارای دکمه‌های مربوط به صادرات، واردات، ثبت سفارش، ترخیص کالا و... باشد تا مجبور نشود برای یک کار ساده تا اداره گمرک برود و با مسئول مربوطه درگیر شود.

فرد یا افرادی که توانسته‌اند با ترفندهای کامپیوتری، تحریف، برش و همگام‌سازی جوری کلیپ را بسازند که فرد دهانش تکان بخورد و با صدای خودش فحش بدهد، شناسایی شده و بعد از اعمال قانون از آن‌ها تقدیر شود. چون هنوز هالیوود هم به چنین فناوری دست پیدا نکرده و حداکثر توان تحریف متخصصان داخلی گذاشتن صدای «دیش دیری دیرین ماشالا» روی خوانندگان آب طرف آبی است.جلسه‌ای با برخی از طنزنویس‌ها و کارگردان‌های سینما علی الخصوص کاهانی که هر فیلمش ۵۰ کلمه بوق‌دار دارد برگزار شود تا برای آن‌ها توضیح داده شود که چه کلماتی مشکل سانسور دارد.

در همین زمینه می‌توان کلمات مشابه تلطیف شده را هم آموزش داد تا فرد به خاک نرود. در نهایت هم اگر تمام ترفندها و راه‌حل‌ها انجام شد ولی باز هم افاقه نکرد فرهنگسازی برعکس انجام شود؛ یعنی به ۸۰ میلیون منهای ۲۹۰ نفر آموزش داده شود تا هر وقت به آن‌ها فحش داده شد، به‌هم بگویند: آقا نماینده مجلسه، هیچی نگید. دو سه تا فحش میده خودش خسته میشه.از نمایندگان مجلسی که اخیرا از آن‌ها کلیپ منتشر شده درخواست می‌کنیم از این استعدادشان در جهت صحیح استفاده کنند؛ مثلا در آغاز صحبت‌های‌شان سه خط رپ کنند و نمایندگان مخالف را دیس کنند تا هیجان مجلس بیشتر شود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت سرپوش ، تاریخ انتشار: 2 دی 1397 ، کدخبر: ۹۷۱۰۰۰۳۵۸ ، www.sarpoosh.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین