سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۸۵۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
مقاومت‌ها در برابر شفاف‌سازی در شهرداری هنوز ادامه دارد ،مخالفان شفافیت در شهرداری هر بار به یک سبک و روش به دنبال دور زدن قانون و عدم انتشار قرار دادهایشان هستند ، خوردن مهر محرمانه بر روی قرار دادها یکی از این روش ها است.

شعارسال: اززمانی که سامانه شفافیت راه اندازی شد تا به امروز مقاومت ها در برابر انتشار قرار دادهای شهری ادامه دارد .

یکی از سبک‌های فرار از انتشار قرار دادها ،محرمانه اعلام کردن آنها است . بهاره آروین عضو شورای شهر تهران هم یکی از مشکلات انتشار قرار دادها را بحث قراردادهای محرمانه عنوان می کند و می گوید : بر اساس مشاهده های انجام شده، برخی واحدهای تابعه که بدون گردش به ثبت قراردادها اقدام می‌کنند، به بهانه‌ محرمانه بودن اسناد برخی قراردادها، از ثبت آن در سامانه‌ سر باز می‌زنند.

او ادامه می دهد: در جریان برگزاری یک جلسه با معاونت مالی و اداری شهرداری تهران این موضوع مطرح شد که اگر قرار باشد واحد مربوطه به این نتیجه برسد که چه چیزی محرمانه است و چه چیزی نیست، نظارت بر عملکرد واحدهای مربوطه عملا بی معنا خواهد شد. چراکه ممکن است واحد مربوطه یک قرارداد را به هر دلیلی، ثبت و منتشر نکند چراکه آن را به‌عنوان قرارداد محرمانه قلمداد ‌می‌کند. بر این اساس مقرر شد معاونت مالی برای تصویب این که چه قراردادی محرمانه است یا نیست، دستورالعملی را به شورای شهر تهران ارائه دهد و در این فرآیند، این مسأله را مشخص کند که چه کسی و بر چه اساسی تشخیص می‌دهد که قراردادی محرمانه است یا خیر.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به پیشنهادی که هنگام بررسی این مصوبه در صحن علنی ارایه شد می‌گوید: این پیشنهاد با استناد به ویژگی شهرداری تهران به عنوان یک سازمان خدماتی مطرح شد که اساسا در یک سازمان خدماتی بحث قرارداد محرمانه، بلاموضوع است و به همین دلیل ممنوعیت انتشار قراردادهای محرمانه به کل از متن مصوبه حذف شد. البته این دست موارد خیلی معدود است و مواردی هم که گزارش آنها آمده، واقعا انگشت‌شمارند، اما اگر درحال حاضر شهرداری تهران از این موارد معدود با خبر است، باید خیلی روشن و شفاف اطلاع بدهد تا بتوانیم صحن شورا را هم در جریان این امر قرار دهیم.

ناهید خداکرمی عضو دیگر شورای شهر تهران هم درخصوص درباره قرار دادهای محرمانه می گوید : یکی از پاشنه آشیل های شهرداری این موضوع است. یکسری مصوبه و لایحه در شورا وجود دارد که برای انتفاع گروه ها و سازمان هایی مصوب شده است که به طور قانونی عملکرد غیرقانونی را نهادینه کرده است و قراردادهای محرمانه از این دسته هستند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه می دهد: قطعا دیگر قرارداد محرمانه نخواهیم داشت، مگر اینکه مصالح ملی از نظر امنیتی تهدید شود. اما بناست که دیگر قراردادها محرمانه نباشد .


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری اسکان نیوز ،تاریخ انتشار: 4دی 97، کدخبر: 16507،www.eskannews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
0
0
اگه محرمانه نباشه همه میفهمن که چقدر پول کشور را به تاراج میبرن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین