سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۷۹۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۲
مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای همدان گفت: از ۱۳ هزار ناوگان باری استان حدود ۵۰ درصد آن به سن فرسودگی رسیده است. تحریم‌های ظالمانه دشمنان موجب شده است نتوانیم به سرعت این ناوگان را نوسازی کنیم.

شعار سال: مصطفی پناهنده‌ اظهار کرد: سن فرسودگی را برای ناوگان باری برخی ۲۵ و برخی هم ۳۵ سال عنوان کرده‌اند که تحریم‌های ظالمانه دشمنان موجب شده است نتوانیم به سرعت این ناوگان را نوسازی کنیم. وی بدون اشاره به تعداد آمار ناوگان مسافربری استان افزود: در حوزه ناوگان مسافری به لحاظ نو بودن ناوگان وضعیت خوبی داریم و در حال حاضر سن ناوگان به‌طور متوسط نه سال است. برای کمک به ناوگان بار مسافر و تامین اقلام مورد نیاز با هماهنگی سازمان صمت استان همدان حدود ۱۳ هزار حلقه لاستیک نیز به نرخ دولتی با روش هوشمند بین رانندگان توزیع شده است هر چند نیاز این مجموعه براساس بر‌آورد‌ها حدود ۷۲ هزار حلقه است.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان اگر تقاضایی هم داشته‌اند مطالبه صنفی بوده و همیشه یار و یاور نظام بودند، اظهار کرد: تجمع ماه اخیر رانندگان ناوگان باری در مقابل استانداری هم به دلیل اعتراض به خارج از نوبت بار‌گرفتن برخی رانندگان از یک کارخانه فولاد بود که با هماهنگی و بررسی انجام شده قرار شد همه رانندگان بر مبنای سامانه بار پایانه بار همدان بار‌گیری را انجام دهند.دیگر اجازه اجرای این بدعت را که از سال‌های قبل برای بار‌گیری خارج از نوبت برای رانندگان بومی لحاظ می‌شد نخواهیم داد. به غیر از این کارخانه، برای صنایع سیمان‌‌‌ فعال استان هم این رویه با راه‌اندازی سامانه هوشمند اجرا می‌شود. مدیر کل‌راهداری و حمل‌و‌نقل‌جاده‌ای استان درباره اینکه گفته می‌شود راه‌اندازی خطوط ریلی برای ناوگان باری آسیب‌زا است و بار آن را کاهش می‌دهد نیز گفت: راه‌اندازی خطوط ریلی یک فرصت در استان محسوب می‌شود و ظرفیت جدیدی به توان حمل بار استان می‌افزاید تا اگر واحد تولیدی به دلیل محدودیت در حمل‌و‌نقل مشکلی برای حمل کالا دارد دیگر با این مشکل مواجه نباشد.

پناهنده اظهار کرد: برای پیشگیری از حمل بار بدون بارنامه و شناسایی کالای قاچاق در حال حاضر چهار سامانه مخصوص (WIM) در محور‌های مواصلاتی استان فعال است و این سامانه می‌تواند محل بار‌گیری، نوع بار، زمان بار‌گیری و مقصد تخلیه بار را به همکاران ما و پلیس نشان دهد؛ حتی این سامانه بارگیری مازاد در کامیون‌ها را هم ثبت می‌کند تا بر اساس ضوابط برخورد‌ قانونی داشته باشیم و مانع از فرسودگی پیش از عمر پیش‌بینی شده برای راه‌ها شویم.معاون راهداری اداره‌ کل راهداری و حمل‌و‌نقل‌جاده‌ای استان همدان گفت: تا اطلاع ثانوی مسیر ارتباطی همدان به تویسرکان از راه گنجنامه به دلیل مه و کاهش دید رانندگان بسته است.حمید پرورشی‌خرم نیز اظهار کرد: هر سال به دلیل کاهش دید در محور ارتباطی همدان به تویسرکان از راه گنجنامه، این محور را مسدود می‌کنیم. تا مناسب شدن هوا هم این راه مسدود است و مسدود بودن آن هم اطلاع‌رسانی عمومی شده است.

وی با یاد‌آوری‌ اینکه این راه مسیر دسترسی است و راه‌اصلی محسوب نمی‌شود افزود: این راه ۶ متر عرض و یک شانه ۷۵سانتی دارد که در فصل زمستان مناسب عبور نیست و بهتر است رانندگان از مسیر اصلی همدان به تویسرکان که چهار‌خطه و مناسب است عبور کنند.این مسیر به لحاظ زمانی ۲۰ دقیقه با مسیر ارتباطی همدان از گنجنامه به تویسرکان تفاوت زمان دارد اما ایمن‌تر است. اما با تاسف برخی رانندگان با بی‌توجهی به این موضوع که این راه بسته است و در ارتفاع بالا از پیست اسکی و باند پرواز کولاک و مه‌گرفتگی دارد سعی می‌کنند با برداشتن موانع راه از این مسیر عبور کنند که سال‌های قبل حوادثی را هم در این مسیر شاهد بودیم.

وی گفت: برای ایمن‌سازی عبور رانندگان از برخی را‌ه‌های استان همدان حدود۱۰ کیلو‌متر از شانه راه را آسفالت‌ریزی کردیم و برای آنکه راننده، راه اصلی و شانه آسفالتی را بتواند تشخیص بدهد شیار‌زنی کردیم و محور با ایجاد لرزاننده شانه ایمن‌سازی شده است.معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان با اشاره به اینکه استان همدان ۵۱۱۴ کیلو‌متر مسیر شامل بزرگراه، آزادراه و راه روستایی دارد، افزود: امسال برای ایمن‌سازی این محور‌ها ۱۶۶۰ متر‌مربع تابلوی هشداری، یک هزار کیلو‌متر خط‌کشی، ۶۶۱متر ایمن‌سازی دماغه و گاردریل و همچنین ۱۸۰مورد هم اصلاح پیچ‌ها را اجرا کرده‌ایم.پرورشی اظهار کرد: ۱۱۶ نقطه پر تصادف در استان شناسایی شده است که از این تعداد ۷۰ نقطه پر‌تصادف بوده است که برای کاهش این آمار با روشن‌سازی و واضح‌سازی محل‌های تصادف یا اصلاح پیچ‌ها و عرض معابر در نهایت تلاش کردیم که تصادف‌ها در این نقاط کاهش یابد.

برخی از پیچ‌های اصلاح شده هم شامل تویسرکان، تقاطع کواش و شعبان نهاوند به کرمانشاه، گرمک رزن به آوج، صالح‌آباد به حسن قشلاق، کلنجان و قره‌تکین تویسرکان بوده است.وی افزود: با پیش رو بودن فصل زمستان ۳۴ راهدارخانه با ۵۱۶ نیرو راه‌های استان را با استفاده از ۲۸۵ دستگاه خودروی برف‌روب، برف‌خور و نمک‌پاش مهیای سفر آسوده کردند اما از شهروندان هم انتظار داریم قبل از سفر از پر بودن باک بنزین خودرو، سالم بودن برف‌ پاک‌کن، سالم بودن چراغ‌ها، سالم بودن ترمز، سالم بودن بخاری خودرو و همراه داشتن زنجیر چرخ و نحوه صحیح بسته شدن آن مطمئن باشند و حتما جیره خشک زمستانی هم همراه داشته باشند تا اگر به دلیل کاهش دید در جاده‌های استان مدتی مجبور به توقف شدند با مشکلی مواجه نشوند هرچند که همه گرو‌ه‌های کاری راهداری و امدادی در جاده‌های استان مستقرند و به آنها کمک خواهند کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 11 دی 97، کد مطلب: 3480986، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین