سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۰۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
رئیس جمهور در پاسخ به درخواست و پیشنهاد مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران برای انتشار اوراق مشارکت طرح‌های بازآفرینی شهری دستور موافقت را صادر کرد.

شعار سال: کمال مرادی مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران، با اعلام این خبر گفت: شهردار تهران و ۱۴ کلانشهرکشور با ارسال نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار انتشار اوراق مشارکت در طرح های «بازآفرینی شهری» به منظور تامین منابع اجرایی زیر ساخت طرح های نوسازی و بهسازی شهری و تامین هزینه سرانه های خدمات عمومی توسط شهرداری ها و وزارت راه و شهرسازی شدند.

وی در خصوص محتوای نامهشهرداران اظهار داشت: مجمع شهرداران کلانشهرها در این نامه از رئیس جمهور درخواست کردند در تبصره (۵) لایحه بودجه که به موجب آن به شهرداریها اجازه انتشار اوراق مشارکت جهت طرح‌های «قطار شهری و حمل و نقل عمومی» داده شده، «طرح های بازآفرینی شهری» نیز اضافه شود که رئیس جمهور نیز طی صدور دستوری با این درخواست موافقت کرد.

مدیر دبیرخانه مجمع شهرداران افزود: مجمع شهرداران کلانشهرها همچنین طی نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواستار تنفیذ احکام قانون بودجه سال ۹۷ در لایحه ی بودجه سال ۹۸ شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری، در این نامه شهرداران کلانشهرهای ایران با اشاره به اقدامات مؤثر دولت در سالهای اخیر، برای حمایت و کمک به اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری به منظور اجرای طرح‌های توسعه شهری از قبیل نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، بازآفرینی و بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری، مدیریت پسماند، تجهیز سازمانهای آتش نشانی و خدمات ایمنی و ... از طریق ظرفیت سازی در لایحه بودجه سالانه کل کشور، که در این ارتباط در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، نیز احکام مؤثری پیش‌بینی و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است، خواستار استمرار و تنفیذ احکام مورد اشاره در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در جهت افزایش کارآمدی شهرداری‌ها و جلب رضایتمندی شهروندان، ضروری و مورد درخواست شهرداران شدند.

برنامه ملی بازآفرینی شهری ایران ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ به دستور رییس‌جمهور آغاز شد. حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در آن مراسم گفت: در مرحله اول ۱۲ نقطه در تهران بازآفرینی می‌شوند و این رقم به ۳۰ نقطه خواهد رسید. اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی نیز یکی از برنامه‌های دولت برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۴۰۰ را بهسازی و نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی واقع در مناطق هدف بازآفرینی شهری عنوان کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ 12 دی 97، کد مطلب: 97101206595:www.isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین