سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۰۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: 15 اثر تاریخی منقول و غیرمنقول این استان در شورای سیاست گذاری ثبت آثار تاریخی این سازمان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

شعارسال: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: 15 اثر تاریخی منقول و غیرمنقول این استان در شورای سیاست گذاری ثبت آثار تاریخی این سازمان در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

ارغوان مهدی زاده روز پنجشنبه افزود: این آثار شامل هفت تپه و محوطه تاریخی مربوط به پیش از میلاد، دوره ساسانی و صدر اسلام تا قرن سوم و چهارم هجری است.

وی اظهار داشت: این تپه های تاریخی شامل تل دره قافله کش، تل بحرینی، تل اژدهایی، تل برزویه، تل بالاخانه، تل کوشک حسین جمال و تل گنبد است که همه این محوطه ها در شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر قرار دارند.

مهدی زاده بیان کرد: همچنین سه بنای تاریخی شامل خانه های مجاب، درخشان و زنده پی از جمله خانه های به جا مانده از دوره قاجارهستند که در بافت تاریخی شهر بوشهر واقع شده اند.

وی یادآور شد: از مجموع این آثار ثبت شده پنج اثر منقول شامل شمشیر و دوربین رئیسعلی دلواری، کتیبه کلیسای ظهور و 2ناقوس کلیسای گریگوریاست.

مهدی زاده افزود: قدمت تاریخی این آثار منقول مربوط به دوره قاجار است.

در زمان حاضر پنج اثر منقول و 310 اثر نامنقول در استان بوشهر در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته خبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار 13دی 97، کدخبر:83157324 ،www.irna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین