سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۰۸۰۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
فرزانه جوادی با اشاره به اجرای طرح غربالگری اضطراب در میان کودکان، اظهار داشت: دفتر معاونت مشاوره و روانشناسی بهزیستی با توجه به ارتقای سلامت روان و پیشگیری و مداخلات به هنگام، طرح غربالگری اضطراب را برای کودکان ۵ تا ۶ ساله، مهدهای کودک با هدف ارتقای سلامت روان و جلوگیری از اضطراب اجرایی می کند.
شعار سال : معاون توانبخشی بهزیستی استان تهران، گفت: ۱۲ هزار و ۸۰۰ کودک تحت پوشش طرح غربالگری اضطراب قرار می‌گیرند و بهزیستی یارانه مشاوره کودکانی که نیاز به دریافت خدمات تخصصی دارند را می پردازد.
فرزانه جوادی  با اشاره به اجرای طرح غربالگری اضطراب در میان کودکان، اظهار داشت: دفتر معاونت مشاوره و روانشناسی بهزیستی با توجه به ارتقای سلامت روان و پیشگیری و مداخلات به هنگام، طرح غربالگری اضطراب را برای کودکان ۵ تا ۶ ساله، مهدهای کودک با هدف ارتقای سلامت روان و جلوگیری از اضطراب اجرایی می کند. وی گفت: در این طرح ابتدا مربیان و مدیران مهدهای کودک توسط کارشناسان مرکز سلامت روان سازمان بهزیستی، آموزش های لازم را می بینند و در مرحله بعد والدین کودکان از آموزش های لازم برخوردار می شوند تا بتوانند نحوه برخورد با کودکانی که دچار اضطراب هستند و شناسایی اضطراب آنها را آموزش ببینند.
جوادی با اشاره به اینکه این طرح در چندین سطح با هدف شناسایی ارجاع زودهنگام و مداخلات تخصصی اجرایی می شود، افزود: برنامه های غربالگری می تواند کمک موثری برای تشخیص بهنگام مشکلات و اختلالات کودکان باشد و همچنین بار مالی که در آینده این بیماری ها ایجاد خواهند کرد را روشن می کند و تاثیر مثبتی بر روان جامعه خواهند داشت.
معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران، گفت: یکی از شایع ترین اختلالات در دوران کودکی، اختلال اضطراب است که اگر به موقع شناسایی شود باعث افسردگی، کاهش یادگیری و در بزرگسالی نیز مصرف مواد و غیره خواهد شد. به همین دلیل این طرح را در ۱۵۰ مهدکودک اجرایی می کنیم.
وی تاکید کرد: در مرحله اول کودکان پرسشنامه هایی را پر می کنند و اگر نیاز به ارجاع به روانشناس باشد، این اتفاق رخ می دهد و در مرحله بعد نیز در صورت داشتن اضطراب به روانپزشک معرفی می شوند.
جوادی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی یارانه هزینه مشاوره را برای خانواده های نیازمند پرداخت می کند، گفت: در این طرح از مراکز سازمان بهزیستی برای مشاوره و خدمات روانپزشکی استفاده می کنیم.
به گفته معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران: سال گذشته ۷۴۷ نفر مورد غربالگری اضطراب قرار گرفتند که از این میان ۲۱۰ نفر آنها به روانشناس و ۷ نفر نیز برای بررسی های تکمیلی به روانپزشک معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۱۲۸۰۰ کودک در ۱۵۰ مهد استان تهران تحت پوشش طرح غربالگری اضطراب قرار می گیرند، گفت: ۵۰ درصد هزینه تست غربالگری را سازمان بهزیستی و ۵۰ درصد دیگر را خانواده ها پرداخت می کنند که در کل سهم هر کدام ۳ هزار تومان خواهد بود.
جوادی گفت: در حال حاضر این طرح در سطح اول که انجام تست ها و پر کردن پرسشنامه است در حال انجام است و تا پایان بهمن ماه آمار نهایی اعلام خواهد شد.

شعار سال، بااندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار : 17 دی 1397، کدخبر :4505214،www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
0
0
اضطراب یه مشکل خیلی بزرگ که کسی بهش توجه نمیکنه ولی بسیار به انسان آسیب میزنه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین