سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
وزیر علوم گفت: دانشگاه‌ها باید بتوانند سهم قابل توجهی از هزینه توسعه خود را از طریق محققان و پروژه‌های تحقیقاتی اجرایی کنند.

شعار سال: منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز در حاشیه بازدید از پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم درباره بودجه دانشگاه‌ها در سال ۹۸ گفت: دولت ظرفیتی برای تدوین و تصویب بودجه دارد و آن بحث درآمد و هزینه است که در این خصوص کار‌های تخصصی انجام شده است. اگر بیشتر از این بود حتماً اختصاص داده می‌شد.

وی افزود: ما باید مدیریت کنیم به نظر من در اختصاص بودجه به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نظر مثبت داشتند البته مدیران ما تصورشان این است که تا حد نهایی مساعدت شود تا بتوانند اهداف دانشگاه را محقق کنند، اما ما در یک مجموعه در دولت هستیم و باید به دولت در راستای سیاست‌ها و برنامه‌ای که دارد کمک کنیم و بهترین استفاده را از امکانات محدود داشته باشیم.

غلامی تصریح کرد: دانشگاه‌ها نیز باید تلاش کنند از درآمد‌هایی که دارند، ظرفیت‌های های علمی و فناوری دانشگاه را توسعه بدهند. محدودیت همیشه فرصت ایجاد می‌کند و ما امیدواریم این ظرفیت‌ها بیش از گذشته به فعلیت برسد و دانشگاه‌ها بتوانند سهم قابل توجهی از هزینه توسعه خود را از طریق محققان و پروژه‌های تحقیقاتی اجرایی کنند.

وزیر علوم درباره جشنواره فارابی نیز گفت: این جشنواره به زودی برگزار می‌شود و یکی از جشنواره‌های مهم وزارت علوم است و هدف از آن این است که یک الگوی برتر به جوانان در حوزه علوم انسانی معرفی کند و ما بتوانیم در این حوزه بیش از گذشته از جوانان استفاده کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ 18 دی 97، کد مطلب: 737469:www.snn.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین