سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۸۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسین صفوی در نشست خبری ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان گیلان که روز گدشته در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه از ۲۲ سال قبل طرح ازدواج دانشجویی در کشور کلید خورد، اظهار کرد: طرح امسال با عنوان «همسفر تا بهشت» به مدت سه روز در مشهد برگزار خواهد شد.

شعارسال: دبیر ستاد ازدواج دانشجویی گیلان گفت: دانشجویانی که با کاروان «همسفر تا بهشت» به مشهد سفر کنند، می‌توانند از تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی بهره ببرند.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسین صفوی در نشست خبری ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی استان گیلان که روز گدشته در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه از ۲۲ سال قبل طرح ازدواج دانشجویی در کشور کلید خورد، اظهار کرد: طرح امسال با عنوان «همسفر تا بهشت» به مدت سه روز در مشهد برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه‌های طرح ازدواج دانشجویی تا پایان امسال انجام می‌شود، افزود: تعدادی بالغ بر ۴ میلیون دانشجو در کشور مشغول به تحصیل بوده که بخش عظیمی از این قشر را جوانان تشکیل می‌دهند که باید با تبلیغات درست در امر ازدواج آنان را ترغیب به تشکیل زندگی مشترک کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان افزود: جوانان سرمایه‌های عظیم کشور هستند و اگر در این زمینه خدای نکرده غفلتی صورت گیرد و به ازدواج و اهمیت آن کم‌توجهی شود، گرفتاری‌های بسیار بزرگی متوجه جوان، خانواده و کشور است و با توجه به مسائل و مشکلات موجود بر سر راه ازدواج جوانان باید در جهت حل این مشکلات به آنها در تشکیل زندگی و خانواده کمک کرد.

دبیر ستاد ازدواج دانشجویی گیلان با اشاره به اینکه از حدود پنج سال پیش تا امروز استقبال از ازدواج دانشجویی سیر نزولی داشته‌ است، بیان کرد: از شروع ثبت‌نام تا به امروز در سال جاری، حدود ۱۰۰ زوج ثبت‌نام کرده‌اند و تا ۳۰ دی برای ثبت‌نام فرصت باقی مانده است.

صفوی با بیان اینکه برای ثبت‌نام در این طرح دانشجو بودن یک نفر از زوجین نیز کافی است، بیان کرد: ازدواج محبوب‌ترین حرکتی است که در دین اسلام بنا شده است و به همین دلیل نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تمام هزینه‌های سفر مشهد زوجین دانشجو را پرداخت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کاروانی متشکل از ۸۰ زوج دانشجو به مشهد سفر خواهد کرد، خاطرنشان کرد: سفر کاروان طرح «همسفر تا بهشت» در تاریخ ۲۴ بهمن امسال انجام می‌شود که تاکنون ۳۰ زوج برای اعزام کاروانی اعلام آمادگی کرده‌اند و دانشجویانی که با این کاروان که از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت حرکت خواهد کرد، تا پایان دی ثبت‌نام کنند، می‌توانند از تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی اهدایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری استفاده کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی گیلان با تقدیر از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی کشور خبر داد: دانشجویان مقاطع کارشناسی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور می‌توانند از شهریه رایگان و دانشحویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از تخفیف شهریه ۵۰ درصدی در ترمی که ازدواج کرده‌اند، بهره‌مند شوند.

صفوی با بیان اینکه در بعضی از دانشگاه‌ها در کنار خوابگاه‌های مجردی، خوابگاه‌های متأهلان نیز وجود دارد، بیان کرد: در خصوص احداث هرچه بیشتر خوابگاه‌های متاهلان با مساحت‌های کم در دانشگاه‌ها باید تلاش کرد و این طرح در دستور کار رؤسای دانشگاه‌ها قرار دارد و در این بین سهم خیرین مسکن‌ساز نیز نادیده گرفته نشود و باید از کمک خداپسندانه این خیرین در جهت احداث مسکن‌هایی با متراژ پایین جهت استفاده خوابگاهی دانشجویان متأهل بهره مند شد.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته خبرگزاری آنا،تاریخ انتشار:21 دی 97، کدخبر: 351328،www.ana.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین