سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
دبیر نهمین جشنواره فیلم «عمار» گفت: این جشنواره یک پدیده است که به عنوان جهاد رسانه ای پس از سال ها پدید آمد و نقد جسورانه مسایل را هدف قرار داده است.

شعارسال:نادر طالب زاده در سخنانی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران به رویکرد نقادانه جشنواره عمار اشاره کرد و اظهارداشت: نبود نقد جسورانه سبب می شود که مسائل جاری به غده های چرکین و سرطانی بدل شوند که برای مثال ماهیگیری چینی ها در بندر جاسک یکی از موضوعات این دوره از جشنواره عمار است.

وی یادآور شد: در این جشنواره پدیده کشتی های چینی متجاوز به نمایش گذاشته می شود که با جارو کردن ماهیان دریا باعث بیکاری ماهیگیران بومی شده است.
وی افزود: جشنوار عمار در فضای مستند یک حیات جدید ایجاد کرده است، یک گروه از بچه های حزب اللهی که ادبیات رسانه ای کشور را تغییر دادند و آثار خود را نمایش می دهند.
این کارگردان به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بسیاری نمی خواستند انقلاب به 40 سالگی برسد و نفوذی که برای ایران به واسطه علاقه دیگر کشورها همچون یمن خود به خود در منطقه به وجود آمده است برای آنها غیرقابل تحمل است.
این پژوهشگر تاکید کرد: ما چکمه ای روی زمین یمن نداریم و نفوذ ایران در این کشور معنوی است، علاقه مردم بنگلادش، هند، پاکستان ،افغانستان و دیگر کشورها مورد حسد آمریکایی ها و هم پیمانان آنها است.
طالب زاده در ادامه سخنان خود به ادعای مرکز «دفاع از دموکراسی» اشاره کرد و یادآور شد: این مراکز با شعار دروغین دموکراسی به دنبال نقشه کشی برای ضربه زدن به ایران و تضعیف انقلاب هستند که تمامی اعضای آن پاسپورت اسرائیلی دارند و تمامی تحریم های علیه ایران نقشه آنها است.
این منتقد سینما گفت: بسیاری از روشنفکران از فروپاشی آمریکا خبر دادند که برای مثال «مایکل مور» پژوهشگر و مستند ساز برجسته آمریکایی گفته ترامپ آخرین رییس جمهوری آمریکا است و همچنین «باب وودوارد» خبرنگار واشینگتن پست که نقش اصلی در فاش شدن رسوایی واترگیت و استعفای نیکسون رییس‌جمهوری آمریکا داشت، گفته است که من می ترسم کاخ سفید فروپاشی معنوی را تجربه کند.
طالب زاده همچنین به خروج سربازهای آمریکایی از سوریه اشاره کرد و گفت: «مایک پمپئو» و سران آمریکایی در سفر خود به قاهره به دنبال پیشبرد اهداف شوم خود در منطقه هستند و وزیر خارجه این کشور در سخنرانی خود صحبت های اوباما را که در گذشته از تاثیر مسلمانان در مباحث علمی و رنسانس در مصر سخن گفته بود را زیر سوال برد و از وی بدگویی کرد. نباید فراموش کرد که مسلمانان در پیشرفت جهان تاثیر داشتند و غرب مدیون جهان اسلام است.
وی وقوع جنگ داخلی در آمریکا را محتمل دانست و گفت: ترامپ، مردم آمریکا را به دو تکه، جدا کرده است و افراد موافق ترامپ وینچستر به دست هستند. آمریکایی ها دچار یک بحران شدند که احتمال جنگ داخلی نزدیک است.
وی ادامه داد: امروز بیستمین روزی است که دولت آمریکا تعطیل شده و این نشانده پوک بودن دشمن است، ما نباید نسخه هایی که آنها می نویسند را به لایحه تبدیل و امضا کنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار21دی 97، کدخبر: 83166530،www.irna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین