سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۸۶۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر پرند با تمامی امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی آماده تحویل است، گفت: ۱۳ هزار واحد مسکن مهر در صورتی که خدمات زیربنایی و روبنایی آن ها تکمیل شود، تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

شعار سال: محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در نشست بررسی مسائل مسکن مهر پرند، اظهار کرد: پرند به عنوان یک صحنه امن در کنار تهران واقع شده و تنها شهری است که در کنار گسل‌های زلزله‌خیز تهران ساخته نشده است، بنابراین کسب‌وکارهای گوناگون زیادی در این شهر می‌تواند ایجاد شود و ما باید به صورت شایسته به عنوان یکی از شهرهای جدید مهم کشور فعالیت‌های خود را به نحو احسنت در پرند انجام دهیم.

اسلامی اظهار کرد: هیچ دلیل و توجیهی وجود ندارد که به اهداف در نظر گرفته این شهر نرسیم و مسئولان باید به خوبی نقش خود را ایفا کنند.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: ما به تعهدات خود در مسکن مهر پایبندیم و بر اساس طرح‌هایی که مطرح کرده‌ایم، حرکت خواهیم کرد و اولویت اول ما آن است که متقاضیان چشم انتظار مسکن مهر را خانه‌دار کنیم.

وی با بیان اینکه پنج هزار و ۸۰۰ واحد مسکن مهر پرند با تمامی امکانات و خدمات زیربنایی و روبنایی آماده تحویل است، گفت: ۱۳ هزار واحد مسکن مهر در صورتی که خدمات زیربنایی و روبنایی آنها تکمیل شود، تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، البته بخش عمده‌ای از این واحدها در دهه فجر به متقاضیان تحویل داده می‌شود و در این بخش از فرماندار تقاضا می‌کنیم که با دستگاه‌های خدمات‌رسان برای تأمین انشعابات و نصبیات این واحدها همکاری‌های لازم را انجام دهد تا مردم در عید نوروز در خانه‌های خود مستقر شوند.

اسلامی به شهرسازی ریل پایه در پرند و وصل شدن آن ها به دسترسی‌های مرکز شهر اشاره کرد و افزود: باید در حومه‌های شهرهای بزرگ طرح TOD را راه‌اندازی کنیم و با همین گام بتوانیم شهرها را به مراکز مترو و راه‌آهن متصل کنیم و از این طریق راه‌های دسترسی زندگی مردم در شهر پرند را تکمیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی یادآوری کرد: طی رایزنی‌هایی که با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور انجام شده، در اتوبان‌های پیرامون پرند راه‌های دسترسی را ایجاد خواهیم کرد و در این زمینه دستگاه‌های دولتی و خدمات‌رسان همکاری‌های لازم را انجام دهند. وی تصریح کرد: سعی خواهیم کرد با مدل خلاقانه سایت اداری و تجاری را طراحی کنیم و با به کارگیری سرمایه‌گذاران معتبر بتوانیم بزرگ‌ترین هایپرمارکت تهران را در این شهر راه‌اندازی کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه تکلیف شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در اداره شهر پرند مشخص است، گفت: هر کسی باید در چارچوب وظایف خود فعالیت کند و هیچکس نباید یک کلمه کمتر و یا یک کلمه بیشتر در این خصوص صحبت کند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: نکته مهم در شهرهای جدید مربوط به آستانه تاب‌آوری است و در شهر پرند به هیچ وجه نباید از حداکثر مصوبات لازم تجاوز کنند.

وی تأکید کرد: در مصوبه شورای عالی شهرسازی تهران آستانه تحمل‌پذیری تهران رعایت نشد و ما هم‌اکنون با مخاطرات و مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم، بنابراین نباید در پرند این مشکل دوباره ایجاد شود و با توجه به آنکه فرودگاه و منطقه آزاد در پیرامون پرند در حال شکل‌گیری است، بنابراین باید فضاهای آموزشی و فرهنگی لازم در این شهر ایجاد شود.

اسلامی با اشاره به اینکه سهمیه ساخت مسکن اقشار متوسط در شهرهای جدید ۲۰۰هزار واحد در نظر گرفته شده است، گفت: از این میزان سهمیه شهر پرند ۱۵هزار واحد است که هم‌اکنون قرارداد آن ها در مجموعه ۸۸ هکتاری با سرمایه‌گذاران منعقد شده است. وزیر راه و شهرسازی افزود: باید شرایط خانه‌دار شدن را برای اقشار متوسط و پایین جامعه فراهم کنیم تا میزان رونق بازار مسکن در این بخش بیشتر سرعت گیرد. وی تصریح کرد: برای تعادل بخشی قیمت مسکن در بازار وظیفه قانونی ما آن است که عرضه مسکن را برای اقشار ضعیف جامعه افزایش دهیم و شرایط موجود را برای آنها تسهیل کنیم تا عرضه و تقاضا به توازن برسند.

اسلامی ادامه داد: باید فشار ایجاد شده از روی اقشار متوسط را برداریم و مسیر را برای تولید مسکن باز کنیم و یک جریان پایدار را در این حوزه راه‌اندازی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به دلیل فعالیت‌های پیرامونی که در این شهر وجود دارد باید کیفیت زندگی را در این شهر مدیریت و افزایش دهیم تا ناهنجاری‌های موجود در این شهر برطرف شود. وی در پایان گفت: دو نیروگاه و چندین شهرک صنعتی در اطراف پرند در حال بارگذاری است، بنابراین برای مصون‌سازی این شهر باید فضاهای آموزشی و فرهنگی در اولویت قرار گیرد.

پرونده مسکن مهر پرند تا شهریور ۹۸ بسته می‌شود

همچنین محسن وطن‌خواهی مدیرعامل شهر جدید پرند در نشست بررسی مسائل و مشکلات شهر جدید پرند با بیان اینکه این شهر در ۳۵کیلومتری شهر تهران واقع شده است، اظهار کرد: دسترسی این شهر به آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و قطار باعث شده که ظرفیت‌پذیری بسیار بالایی برای جمعیت داشته باشد. وی با بیان اینکه ظرفیت‌گذاری برای شهر جدید پرند ۱۳ میلیون نفر است، گفت: در جنوب شرقی پرند فرودگاه امام(ره) قرار دارد و با توجه به آنکه مجموعه گردشگری ایرانیان و منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی(ره) در نزدیکی این شهر قرار دارد، میزان جمعیت پذیری و سکونت پذیری در این شهر باید افزایش یابد.

وطن‌خواهی با بیان اینکه بیش از یک سوم شهر پرند مسکن مهر است، افزود: ۹۶ هزار واحد مسکن مهر در پرند هدف‌گذاری شده است که ۷۰ هزار واحد از این میزان تحویل داده شده و ۲۶ هزار واحد باقی مانده است و ۱۳ هزار واحد از این واحدهای باقی‌مانده به دلیل نداشتن خدمات آب، برق و گاز امکان تحویل به متقاضیان را ندارد. مدیرعامل شهر جدید پرند افزود: تمام امکانات و خدمات روبنایی و زیربنایی پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل است و امیدواریم تا دهه فجر این واحدها به متقاضیان تحویل داده شود.

وی اظهار کرد: یک مجموعه ۸۸ هکتاری برای ساخت مسکن اقشار متوسط در شهر جدید پرند در نظر گرفته شده که پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و ما خوشبختانه با سرمایه‌گذاران متعهد قرارداد منعقد کرده‌ایم. وطن‌خواهی اظهار کرد: پرند سالانه ۲۳ تا ۲۴ درصد رشد جمعیتی دارد و میزان جمعیت پذیری این شهر بسیار خوب است.

مدیرعامل شهر جدید پرند با اشاره به اینکه با برنامه ریزی‌های انجام شده ۲۶ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده را تا شهریور ۹۸ تحویل خواهیم داد، گفت: در صورت همکاری دستگاه‌ها‌ی خدمات‌رسان و تکمیل آب، برق و گاز این واحدهای مسکن مهر به زودی انجام می‌شوند.

وطن‌خواهی اظهار کرد: شهر پرند پایلوت شهر ریل‌پایه قرار دارد و به همین دلیل روزانه ۲۲ رام قطار مردم را به پرند و تهران منتقل می‌کند البته در آینده‌ای نزدیک ایستگاه متروی خط ۳ را به پرند متصل و یک خط متروی تبادلی را در این شهر راه‌اندازی خواهیم کرد.

مدیرعامل شهر جدید پرند توضیح داد: ۱۰ مرکز محله را با همکاری و مشارکت بخش خصوصی ساخته‌ایم و سایر خدمات روبنایی از جمله مساجد، مراکز فرهنگی و تجاری و فضای سبز را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. وی اظهار کرد: ۳۹ باب مرکز آموزشی ساخته شده و چهار باب مرکز آموزشی دیگر در دست احداث است، همچنین ۹ فضای سبز ساخته شده و شش فضای سبز دیگر در دست احداث است.

مدیرعامل شهر جدید پرند به مشکل قیر یارانه‌ای برای واحد‌های مسکن مهر اشاره کرد و گفت: برای تکمیل واحد‌های مسکن مهر و محوطه‌سازی این واحد‌ها با مشکل قیر روبه‌رو هستیم که وزیر راه و شهرسازی برای رفع این مشکل گفت؛ در لایحه ۹۸ مشکلات مسکن مهر را مطرح کرده‌ایم که امیدواریم در سال آینده این مشکلات برطرف شود. وطن‌خواهی درباره کم‌کاری بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات گله‌مند بود که وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام مسکن مهر در این جلسه اعلام کردند مشکل تسهیلات به زودی برطرف می‌شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری ایران، تاریخ انتشار 20 دی 97، کد مطلب: 440285، www.ion.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
0
0
افرین به همتتون اقای وزیر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین