سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
مشاور کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران جزئیات بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه را تشریح کرد.

شعار سال: محمدحسین بوچانی با بیان اینکه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های تابع با سازوکار و بر اساس سیاست های ابلاغی شورای شهر در حال نهایی شدن است، گفت: پیش بینی می شود بودجه سال آینده شهرداری تهران با حداقل افزایش، همانند سال ۹۷ باشد. چرا که با توجه به وضعیت مالی شهر تهران، پیش بینی درآمدهای شهر تهران در سال جاری همانند سال ۹۶ به صورت کامل محقق نشود.

وی با بیان اینکه بودجه امسال شهرداری تهران به نسبت سال ۹۶ با حداقل افزایش نهایی شد، گفت: این بودجه در سال جاری ۱۷ هزار و ۴۲۹میلیون تومان بود که پیش بینی می شود برای سال آینده نیز این رقم نهایی شود یا افزایشی حداقلی داشته باشد.

این کارشناس حوزه شهری همچنین تصریح کرد: شهرداری تهران می تواند در حوزه تامین درآمدها و منابع خود با تغییر سازوکار در نظام بودجه ریزی، کمبود منابع مالی خود را تامین کند. در رابطه با تامین منابع مالی باید از ظرفیت های بخش خصوصی و عمومی به شیوه های مختلف از جمله جلب سرمایه گذار داخلی و خارجی، انتشار اوراق قرضه و جلب مجدد اعتماد سرمایه گذاران، کمبود منابع مالی استفاده کند.

به گفته وی این اقدامات باید در راستای تامین منابع مالی برای مصارف شهرداری تهران باشد. به ویژه اینکه نباید به دلیل کمبود منابع مالی پروژه های شهر تهران تعطیل شود که این خطرناک ترین حالت برای شکوفایی شهر محسوب می شود.

بوچانی همچنین با اشاره به دیدار اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی با شهرداران کلان شهرها گفت: در این دیدار تاکید شد که شهرداران کلان شهرها با تشکیل مجمع یا گروهی در قالب مجمع کلان شهرها، مسائل و مشکلات خود را به ویژه در حوزه تامین منابع مالی حل و فصل کند. برای نمونه شهرداران کلان شهرها می توانند از حوزه پسماند با انتقال تجارب موجود و همچنین بهره مندی از تجارب دنیا، پنج هزار میلیارد تومان صرفه جویی داشته باشند. همچنین در توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت حمل و نقل ریلی نیز می توان اقدامات موثری را انجام داد.

وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه به سیاست های ابلاغی شورای شهر تهران بودجه سال آینده شهرداری تهران به بهترین شیوه نهایی شود. البته بودجه سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران رقم مجزایی دارد و در قالب تبصره ها نیز تامین منابع مالی را می توان لحاظ کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ 20 دی 97، کد مطلب: 4509245:www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین