سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۱۹۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
عضو شورای شهر تهران گفت: کمترکسی را داریم که خود را تا اندازه هاشمی‌رفسنجانی در معرض رأی مردم قرار داده باشد و خود را ۱۴ بار مورد رأی مردم قرار داد.

شعار سال:  احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران پیش از ظهر پنجشنبه، 20 دی در مراسم دومین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی‌ گفت: حضور فرهنگی ایشان مغفول مانده است. وی افزود: حضور ایشان در دو دوره قبل و بعد از انقلاب را به بعد از انقلاب، ریاست مجلس، ریاست‌جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام دسته‌بندی می‌کنم.

عضو شورای شهر تهران ادامه‌داد: اینکه در نوشتن کتاب دنبال امیرکبیر می‌رود؛ نکته‌ای در این باره وجود دارد، فعالیت‌های مبارزاتی او قبل از انقلاب هم بُعد فرهنگی داشت، هاشمی، جهان و زمان خود را خوب شناخته و به نیاز زمانه خود پاسخ داده بود. مسجدجامعی گفت: هاشمی از بنیانگذاران نشریه مکتب تشیع بود که این مسئله مورد توجه قرار گرفت، هاشمی در زمانه‌ای به امیرکبیر و مبارزه با استعمار او روی کرد که بسیاری از اندیشمندان اسلامی در پی الگوهایی خارج از ایران و کشورهای عربی بودند، هاشمی هیچ‌گاه از امیرکبیری که خود روایت کرده، غافل نماند.

وی تصریح کرد: زمانی دانشگاه آزاد راه‌اندازی شد که برخی اساتید اجازه فعالیت نداشتند و او از روند و گرایش به مهاجرت جلوگیری کرد و دانشگاه آزاد از اماکنی بود که نسلی را پرورش داد. عضو شورای شهر تهران ادامه‌داد: زمان ریاست‌جمهوری مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، نشریات بیش از سیصد درصد رشد داشت و چاپ کتاب دو برابر شد، تعداد کتابخانه‌ها بیش از دو برابر شد، وقتی مسئله پژوهش‌های فرهنگی مطرح شد، هاشمی ورود کرد که هفت پژوهش محصول این کار است.

مسجدجامعی در پایان خاطر نشان کرد: حوزه اطلاع‌رسانی در دوره ریاست ایشان رشد کرد و همچنین شاهد تحول رسانه‌ای نیز بودیم، کمتر کسی را داریم که خود را تا این اندازه در معرض رأی مردم قرار داده باشد و خود را 14 بار مورد رأی مردم قرار داد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ انتشار 20 دی 97، کد مطلب: 1221159، www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین