سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۲۰۲۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: روز گذشته 22 مصدوم و یک جان‌باخته در تیوپ‌سواری در منطقه پاپایی زنجان اتفاق افتاده است.
شعار سال: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: روز گذشته 22 مصدوم و یک جان‌باخته در تیوپ‌سواری در منطقه پاپایی زنجان اتفاق افتاده است.

اصغر جعفری‌روحی اظهار کرد: علی‌رغم هشدارها و توصیه‌های ایمنی جهت عدم استفاده از تیوپ به علت خطرات ناشی از آن، شاهد اقدام به تیوپ‌سواری در مکان‌های غیراستاندارد، دامنه کوه‌ها و سراشیب‌های غیرایمن هستیم که در روز گذشته نیز منجر به مصدومیت 22 نفر و جان باختن یک نفر در پاپایی شد.

این مسئول ادامه داد: روز جمعه تعداد سه کد آمبولانس از پایگاه‌های صبا، اسفناج و کد دوم پاپایی جهت امدادرسانی و ارائه خدمات به مصدومان احتمالی در محل پیست مستقر و آمبولانس‌های پایگاه‌های ایجرود، خیام، پاپایی و حلب نیز مصدومان ناشی از حوادث تیوب‌سواری را به مراکز درمانی منتقل کرده‌اند.

 وی افزود: 13 نفر از حادثه‌دیدگان مرد و 9 نفر نیز زن بودند که 14 نفر از آن‌ها پس از اقدامات درمانی اورژانسی پیش‌بیمارستانی به مراکز درمانی آیت‌الله موسوی و ایثار ایجرود منتقل و تعداد 8 نفر نیز به صورت سرپایی در محل درمان و یا از انتقال به بیمارستان امتناع کردند.

  جعفری‌روحی با بیان اینکه بیشترین آسیب‌دیدگی‌ها مربوط به ناحیه سر و صورت بود، تصریح کرد: یکی از مصدومان نیز بر اثر شدت آسیب و ضربه وارده به سر دچار ایست قلبی و تنفسی شده و متاسفانه به علت شدت آسیب در دم جان سپرد. در بررسی اولیه این فرد حادثه‌دیده فاقد علایم حیاتی بود و پس از اقدامات اورژانسی پیش‌بیمارستانی و حین عملیات احیای قلبی ریوی به بیمارستان منتقل و فوت وی توسط پزشک تایید شد.

  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: جهت جلوگیری از وقوع چنین حوادثی نیاز به توجه والدین به فرزندان و کنترل تفریحات آن‌ها هستیم تا لحظاتی تفریح، سرگرمی و هیجان موجب یک عمر پشیمانی همراه با آسیب‌های جبران‌ناپذیر جسمانی و معلولیت نشود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران، تاریخ انتشار: 22 دی 1397، کدخبر: 97102211569 ، www.isna.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین