سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۲۸۷۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
شاهین آخوندزاده قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اولویت بودجه پژوهشی در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما برای پژوهشگران علوم پزشکی کشور هر بودجه پژوهشی که می گیریم اولیتمان نیروی انسانی است.

شعار سال: قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: نیروی انسانی در حوزه پژوهش در وزارت بهاشت در الویت قرار دارد و ما همه برنامه ریزی ها را برای حمایت از نیروی انسانی انجام می دهیم و حمایت از پژوهشگران جوانان حوزه علوم پزشکی مورد توجه است.

آخوندزاده به اعطای گرنت پژوهشی( وام پژوهشی بلاعوض ) به محققان و پژوهشگران علوم پزشکی کشور اشاره کرد و گفت: ما امسال بعد از یک سال وقفه گرنت پژوهشی استادیاران جوان را راه اندازی کردیم و 15 میلیون تومان گرنت پژوهشی به استادیاران جوان علوم پزشکی مشمول دریافت داده می شود.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شروط دریافت گرنت پژوهشی استادیاران جوان اظهار کرد: آن دسته از استادیاران جوانی که 5 سال از خدمت آنها در دانشگاه های علوم پزشکی گذشته باشد وزیر 40 سال سن داشته باشند و یک کار پژوهشی اولیه در حوزه سلامت انجام داده شده باشد می توانند گرنت پژوهشی استادیاران جوان به مبلغ 15 میلیون تومان را دریافت کنند.

آخوندزاده بیان کرد: با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم، 400 نفر مشمول دریافت گرنت پژوهشی استادیاران جوان به مبلغ 15 میلیون تومان خواهند بود و موسسه ملی نیماد در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این گرنت را به این استادیاران کشور اعطا می کند تا بتوانیم هر چه بیشتر در راستای رشد پژوهش گام برداریم.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: اعطای این گرنت 15 میلیونی پژوهشی موجب ایجاد انگیزه در استادیاران جوان خواهد شد و می توانیم در حوزه پژوهش گامهای خوبی برداریم.

آخوندزاده بیان کرد:امیدواریم با حمایت از نیروی انسانی و مشکلاتی را که در به دلیل کمبود بودجه و امکانات آزمایشگاهی داریم، تا حدی برای پژوهشگران جبران کنیم.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: ما اکنون در کشور 900 محقق با H-Index بالای 15 داریم و تعداد دانشمندان یک درصد برتر جهان در حوزه علوم پزشکی در ابتای دولت یازدهم 8 نفر بود، تا پایان سال 96 مانند 46 دانمشند یک درصد برتر جهان در حوزه علوم پزشکی داشتیم و تا پایان سال تعداد این دانشمندان به 55 نفر در حوزه علوم پزشکی می رسد.

وی یاداووری کرد: اسفند 97 همایش فرهیختگان علوم پزشکی با بیش از هزار پژوهشکر علوم پزشکی برگزار خواهد شد و از پژوهشگران برتر این حوزه تقدیر به عمل می آید.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه گرنت های پژوهشی را موسسه نیماد در معاونت تحقیقات و فناوری به محققان علوم پزشکی اعظا می کند، گفت: هدف از تأسیس این مؤسسه نیماد ایجاد یک نهاد عالی رتبه علمی جهت رهبری، مديريت، حمایت و توسعه تحقيقات علوم پزشكي در زمینه آموزش، توسعه، نوآوری و فنا وری در علوم پزشکی بوده است.

وی فزود: ما در موسسه ملی نیماد به پیشرفت کمی و کیفی تحقیقات و آموزش نیروی انسانی محقق توجه داریم تا به کمک این پژوهشگران بتوانیم مشكلات اساسی بخش سلامت را حل کنیم و فرهنگ تحقیق و در نتیجه توسعه پايدار علمی و اقتصادی كشور را رشد دهیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته خبرگزاری نسیم آنلاین، تاریخ انتشار 26 دی 97، کدخبر: 2303057، www.nasimonline.ir


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
0
0
واقعا 15 میلیون چی میشه آخه؟!
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین