سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۶۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
حسن رسولی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح ادغام معاونت‌های شهرداری تهران گفت: در سال 84 تمامی پست‌های مدیریتی شهرداری 785 مورد بود که این پست‌ها هم اکنون از رئیس اداره تا معاون شهرداری به 2183 پست سازمانی افزایش یافته است. یعنی حدود 400 درصد افزایش پیدا کرده است.

شعارسال: عضو شورای اسلامی شهر تهران از افزایش 400 درصدی پست‌های مدیریتی شهرداری تهران از سال 84 تا کنون خبر داد.

 حسن رسولی در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی طرح ادغام معاونت‌های شهرداری تهران گفت: در سال 84 تمامی پست‌های مدیریتی شهرداری 785 مورد بود که این پست‌ها هم اکنون از رئیس اداره تا معاون شهرداری به 2183 پست سازمانی افزایش یافته است. یعنی حدود 400 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در این طرح به دنبال تعیین حد و اندازه شهرداری تهران هستیم، نه طراحی ساختار آن، گفته شده است بر اساس مواد 73 و 74 آئین‌نامه استخدامی شهرداری مصوب هیات وزیران شورای اداری، شهرداری وظایفی که طراحان این طرح به آن پرداخته را دارا می‌باشد. در این باره باید بگویم این شورا شش وظیفه از جمله رسیدگی و تایید طرح طبقه بندی مشاغل، رسیدگی به شکایات کارکنان و سایر موارد را شامل می‌شود. ضمنا به هیچ عنوان شورای اداری که همانند شورای تحول دستگاه‌های اجرایی است صلاحیت ورود به حد و اندازه شهرداری را ندارد.

رسولی ادامه داد: بر اساس ماده 112 قانون خدمات کشوری این ساختار باید به تایید سازمان اداری و استخدامی برسد که در گذشته وظایف آن تفویض اختیار شده، البته این تفویض اختیار به شرط کوچک سازی در منطقه بوده است نه اضافه کردن تعداد معاونان و بزرگتر شدن حد و اندازه مجموعه.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: از سال 82 بناست که شهرداری لایحه‌ای در این خصوص به شورای شهر ارسال کند که تا کنون با وجود تمام تکالیف در برنامه‌های پنج ساله با تورم سازمانی مواجه هستیم. طرح مذکور به دنبال عزل و نصب در شهرداری نیست. این طرح همانند طرح تعیین حد و اندازه مالیه شهرداری است. عزل و نصب جزو مسائل اجرایی بوده و از وظایف شهردار است.

رسولی با بیان اینکه بر اساس سهم شورا و شهرداری اولویت‌های شهر تهران آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: مالیه نابسامان شهری و ساختار متورم از جمله مشکلات درونی شهرداری است. با توجه به این مشکلات در تبصره 4 بودجه سال جاری شهرداری ملزم شد تا پایان سال حداقل یک سطح از سطوح معاونت‌های شهرداری را کاهش دهد. دلیل جراحی و هرس سازمانی مدیران ارشد برای این است که در سال 1384 کل پست‌های مدیریتی شهرداری 785 مورد بود که امروز با 400 درصد افزایش به 2183 پست سازمانی رسیده، از سال 94 تا سال 96، 37 درصد به کارکنان شهرداری افزوده شده یعنی تعداد 12 هزار و 195 نفر فقط در سال 96 تبدیل وضعیت شده‌اند و در کل ظرف 11 سال 522 نفر فقط به کارکنان شهرداری اضافه شده است و مابقی همه در پست‌های مدیریتی بوده است.

وی تاکید کرد: تمرکز به کوچک سازی و حذف 250 پست سازمانی برای این است که ساختار موجود موازی کاری و ناکارآمدی دارد. از اعضای شورای شهر درخواست می‌کنم بعد از 15 سال مصوبه دادن و الزام کردن شهرداری برای این امور بر اساس مصالح عامه تصمیم سخت بگیرند.

وی ادامه داد: کلیات این طرح در جلسه گذشته شورای شهر رأی آورده است و ما طراحان این طرح به دنبال اصلاح ساختار نیستیم و می‌خواهیم حد و اندازه شهرداری تعیین شود. امیدوارم این جلسه به گونه‌ای اداره شود که مصوبه قانونی جلسه قبلی کان لم یکن تلقی نشود.

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: 9دی 1397 ، کدخبر: 97100904690،www.isna.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین