پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۸۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
با پایان یافتن مهلت ثبت نام در انتخابات هیات کشتی به عنوان مهمترین مجمع انتخاباتی هیات های ورزشی استان همدان، چهره هایی از جنس کشتی در این انتخابات ثبت نام کردند.

شعار سال: عمر کوتاه ریاست علی رحیمی فر در هیات کشتی استان و استعفای وی باعث شد تا کشتی استان بار دیگر در تکاپوی انتخاب رئیس جدید قرار بگیرد.
حاشیه های تمام نشدنی دوره پیشین ریاست باعث شد تا وی عطای سکان داری هیات کشتی را به لقایش ببخشد و فرصت را در اختیار دیگری قرار دهد.
رحیمی فر بهمن ماه سال گذشته تنها با یک رای بیشتر نسبت به حمیدرضا یاری توانست سکان ریاست هیات کشتی استان همدان را در دست بگیرد.
عمر این عضو شورای اسلامی شهر همدان در ریاست هیات کشتی هنوز به یکسال نرسید که یازدهم مهرماه امسال استعفای خود را تقدیم مدیریت دستگاه ورزش استان کرد.
رحیمی فر پس از ریاست خود کابینه ای را در هیات کشتی استان همدان چیدمان کرد که هرگز نتوانستند اتحاد و همدلی خود را حفظ کنند و کشتی در این ماه ها آبستن حاشیه های متعدد شد.
اگرچه حضور این عضو شورای اسلامی شهر همدان بخشی از بدهی های مالی هیات کشتی را برطرف ساخت اما فرصت کم برای نظارت در بخش های مختلف کشتی باعث بروز حاشیه ها و بازتاب های رسانه ای منفی شد.
رحیمی فر در ماه های فعالیت خود در سال جاری در نوک پیکان انتقادها قرار گرفت و برخی رسانه ها نیز بارها به اشکالات و ضعف های او پرداختند.
رئیس هیات کشتی همدان که اوضاع و احوال کشتی استان را مملو از حواشی و تخریب دید، چاره ای جز استعفا پیدا نکرد.
جالب تر اینکه دو تن از همراهان وی در زمان انتخابات، در مقام علیه وی برآمده و پیگیر جانشین برای او بودند.
حضور نداشتن مستمر در هیات کشتی، ضعف مدیریتی در انتخاب نفرات اصلح و کاربلد در کمیته های زیرمجموعه، مشکلات مالی و چندین مورد انتقادی بارها به رحیمی فر نسبت داده شد هر چند او هرگز این انتقادها را نپذیرفت.

*
بازگشت قهرمانان
همزمان با استعفای رحیمی فر از هیات کشتی و سپردن سرپرستی هیات به رامین درویشی از قهرمانان گذشته کشتی استان، کابینه هیات را قهرمانان نامدار این ورزش تکمیل کردند.
درویشی در نخستین اقدام طی حکمی از دو قهرمان مطرح المپیک و جام جهانی برای حضور در کابینه جدید این هیات دعوت کرد که مورد موافقت آنها قرار گرفت.
برهمین اساس مسعود مصطفی جوکار نائب قهرمان المپیک 2004 آتن به عنوان نائب رئیس و محمدحسین سلطانی قهرمان جام جهانی کشتی 2012 باکو دبیری هیات کشتی استان همدان را عهده دار شدند.
اما این پایان سپردن مسئولیت ها به قهرمانان و نام آوران کشتی نبود و سپردن سکان هدایت تیم جوانان همدان به سعید ابراهیمی دارنده مدال های طلا آسیا و نقره 2007 باکو نیز دیگر اقدام قابل تحسین درویشی در کشتی استان همدان بود.
این مربی مطرح نهاوندی حالا علاوه بر این مسئولیت، در کنار بزرگان کشتی نظیر فرامرز سماوات، مهرداد سعدی نژاد، داریوش کمروند و علیرضا صفایی و دیگر نام آوران کشتی زمینه تغییر و تحول اثرگذار در این رشته ورزشی خطه نهاوند را آغاز کرده است.
از سوی دیگر کشتی در شهرستان تویسرکان نیز سرآغاز امیدوار کننده پیدا کرده است.
علی محمد مالمیر ملی پوش سابق کشتی کشور که مدال های رنگارنگ کشتی را در کارنامه افتخارات ملی و بین المللی خود دارد، از چند هفته قبل با دعوت هیات کشتی استان به روی تشک آمده و در حال استعدادیابی و پرورش آنها در این شهرستان است.
مسعود مصطفی جوکار نائب قهرمان کشتی المپیک نیز علاوه بر نائب رئیسی هیات کشتی استان درصدد بازگرداندن جایگاه کشتی شهرستان ملایر در صف اول کشور است.
ملایر معدود شهرستان کشور است که دو نائب قهرمان المپیک و چندین قهرمان آسیا را در کارنامه افتخارات خود دارد اما در سال های اخیر با حاشیه هایی که دامن گیر ورزش کشتی استان شد، از تداوم موفقیت ها فاصله گرفت.

*
گوش شکسته ها وارد گود شدند
اما عمر سرپرستی رامین درویشی نیز رو به اتمام است و باید صندلی ریاست را به یکی از گزینه های ثبت نامی واگذار کند.
از آنجا که درویشی کارمند دستگاه ورزش استان همدان است و مدیرکل ورزش دستور شرکت نکردن کارکنانش در بدنه هیات های ورزشی را صادر کرده، شانسی برای ادامه همکاری در مجموعه کشتی همدان ندارد.
براین اساس حمیدرضا یاری مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر و از کشتی گیران سابق همدان فرصت دوباره برای حضور در راس هیات کشتی استان پیدا کرد.
یاری در انتخابات دوره قبل رقیب اصلی علی رحیمی فر بود که در نهایت از 17 رای ماخوذه، رحیمی فر نه و یاری هشت را کسب کردند تا سکان کشتی استان در دستان عضو شورای اسلامی شهر همدان قرار بگیرد.
با این حال طی روزهای اخیر از فدراسیون گرفته تا دستگاه ورزش استان همدان نسبت به دعوت از یاری رایزنی هایی انجام شد.
این چهره در همین ماه های سرپرستی هیات کشتی همدان مخالف حضور در انتخابات بود اما در نهایت و تنها در ساعات پایانی مهلت ثبت نام، با حضور در اداره ورزش و جوانان استان همدان نام نویسی کرد.
خیلی ها یاری را بخت اول ریاست هیات کشتی استان همدان می دانند.
البته پیش از یاری، میثم مصطفی جوکار عضو سابق تیم ملی کشتی آزاد و قهرمان ارزنده آسیایی و بازی های آسیایی نیز ثبت نام کرده بود.
این احتمال وجود دارد که در صورت تعامل و رایزنی با یاری، جوکار به نفع او کنار برود.
سایر ثبت نام کنندگان نیز اگرچه بخت خود را برای این انتخابات آزمایش می کنند اما بررسی ها نشان می دهد که شانس برای یاری و جوکار بیش از سایرین است؛ هرچند این امکان نیز وجود دارد که سایر نامزدها به نفع این دو گزینه کنار بروند.
انتخابات هیات کشتی استان همدان تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.
کشتی استان همدان هم اکنون حدود هشت هزار کشتی گیر و مربی فعال دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ 18 بهمن 97، کد مطلب: 83201259: www.irna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین