سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۸۸۸۱۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
رئیس کمیسیون قضایی مجلس از بازنگری در طرح نمایندگان برای ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال خبر داد.

شعار سال: الله‌یار ملکشاهی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح اصلاح ماده "1041" قانون مدنی درباره افزایش سن ازدواج دختران در کمیسیون قضایی مجلس رد شده بود، اظهار داشت: براساس طرح مذکور، ازدواج دختران کمتر از 13 سال به‌ طور کلی ممنوع و ازدواج دختران بین 13 تا 16 ساله با قیودی همچون اجازه ولی و یا دادگاه ممکن بود که اعضای کمیسیون قضایی با این طرح مخالفت کردند.

وی در توضیح دلایل مخالفت اعضای کمیسیون با طرح مذکور، گفت: از نظر پزشکی و روانشناسی استدلال‌هایی در رد این طرح مطرح شد، همچنین مخالفان طرح استدلال‌های از لحاظ اجتماعی، فقهی و حقوقی مطرح کردند، که در نهایت این طرح رد شد.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: در نهایت قرار شد اعضای کمیسیون قضایی طرح جایگزین و مناسبی را تدوین کنند تا هم جامع باشد و هم مشکلات طرح مذکور را نداشته باشد. همچنین امکان تصویب آن پس از مجلس در سایر مراجع مانند شورای نگهبان و احیاناً مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود داشته باشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 17 بهمن 97، کد مطلب: 1941311: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین