سایت خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۰۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
بررسی سفرهای خارجی در سال 94 نشان می دهد زمانی که مدیران گذشته شهر بر سر کار بودند، 949 روز کارکنان شهرداری در سفر بودند و 154 نفر در این مدت در سفرهای خارجی رفته اند .

شعارسال: بررسی سفرهای خارجی در سال 94 که همچنان مدیران گذشته شهر بر سر کار بودند، نشان می‌دهد 949 روز 154نفر کارکنان شهرداری در سفر خارجی بودند.

از مجموع 43 سفری که در این سال انجام شده، 7 سفر مربوط به ژاپن بوده که نشان می‌دهد این کشور بیشترین مطلوبیت را برای مدیران شهری وقت داشته است. سفر به کشور چین چهار بار اتفاق افتاده و کارکنان شهرداری سه‌بار به مالزی، یک‌بار به کرواسی، سه‌بار به سوئیس، سه‌بار به ایتالیا، چهار بار به آلمان، یک‌بار به تایوان، دوبار به فرانسه، دوبار به روسیه، یک‌بار به مجارستان، یک‌بار به پاناما، یک‌بار به اتریش، سه‌بار به ترکیه، یک‌بار به ارمنستان، یک‌بار به دبی و دوبار به اسپانیا رفته‌اند.

در چهار سفری که مدیران شهری به چین داشته‌اند، مجموعاً 20 نفر مسافر بوده و 25 روز در این سال در چین مانده‌اند. در سه سفر به مالزی، مجموعاً 21 نفر به مدت 19 روز در این کشور حضور داشتند.

در کشور ژاپن مجموعاً 11 نفر به مدت 119 روز، در کرواسی یک هیئت سه نفره پنج روز حضور داشته، در مجموع سه سفر به سوئیس، سه نفر به مدت12 روز در این کشورها حضور داشتند. همچنین کارکنان شهرداری در سه نفری که به ایتالیا داشتند، 14 نفر به مدت 18 روز به این کشور سفر کرده‌اند. در چهار سفر آلمان، 14 نفر به مدت 18 روز در این کشور اقامت کرده و در سفر تایوان نیز یک نفر به مدت 6 روز، در دو سفر به فرانسه، چهار نفر به مدت 11 روز و در سه سفر به روسیه، 19 نفر به مدت 17 روز، در مجارستان 13 نفر به مدت 4 روز، در پاناما 4 نفر به مدت 4 روز، در اتریش یک نفر به مدت 8 روز، در سه سفر به ترکیه، 10 نفر به مدت 12 روز، در ارمنستان 3 نفر به مدت 6 روز، در اسپانیا 4 نفر به مدت 11 روز و در دبی 5 نفر به مدت 5 روز حضور داشتند.

همچنین سه سفر به کشورهای مختلف انجام شده که در سفر به آلمان و اتریش، پنج نفر به مدت پنج روز، در سفر مشترک به واتیکان، اتریش و فرانسه، یک نفر به مدت 15 روز و در سفر مشترک به اتریش و فرانسه، سه نفر حضور داشتند.

در این سال شهرداری تهران با هزینه خود، دو سفر 13 نفره به روسیه و مجارستان داشته است که در سفر روسیه 5 روز و در سفر مجارستان 4 روز اقامت کرده‌اند. در سفر مجارستان دلیل این سفر، توسعه مناسبات دوجانبه عنوان شده و دو عکاس، یک خبرنگار و دو تصویربردار نیز این هیئت را همراهی می‌کردند.

در سفر پرجمعیت به روسیه نیز هدف از این سفر، امضای تفاهمنامه همکاری‌ها و توسعه مناسبات دوجانبه عنوان شده که در این سفر، زهرا مشیر، معصومه آباد و الهه راستگو نیز همراه شهردار تهران بودند. در این سفر یک خبرنگار، یک تصویربردار و یک عکاس نیز شهردار وقت تهران را همراهی می‌کرده است.

بازدید از نمایشگاه بین‌المللی فناوری چین و شانگ‌های، حضور در کنفرانس و نمایشگاه‌های بین‌المللی IFCEM2015، خرید اقلام نورپردازی، شرکت در دوره‌های آموزش بین‌المللی برای کلانشهرها، بازدید از دستاوردها و نحوه مدیریت شهری ژاپن، شرکت در نمایشگاه شهر هوشمند کیوتو، شرکت در دوره آموزشی مدیریت منابع انسانی دولتی، شرکت در چهل و یکمین کنفرانس بین‌المللی تونس، شرکت در اجلاس WSIS2015، شرکت در کنفرانس UITP، بازدید از شرکت‌های تولیدکننده نردبام و بالابر نجات، بازدید از نمایشگاه اینترشوتز آلمان، شرکت در اجلاس بررسی توسعه شهرهای دوستدار سالمند، شرکت‌ در کارگاه‌های آموزشی توسعه شهرهای سازگار با محیط‌زیست، گذراندن دوره تخصصی آموزشی آلودگی هوا، بازدید از تالار فیلارمونیک اتریش، شرکت در سمپوزیوم روند توسعه پایدار شهرها به دعوت پاپ در واتیکان اما به هزینه شهرداری تهران، شرکت در اجلاس مشترک مرکز اسکان بشر سازمان ملل و توسعه مناسبات دوجانبه، تحویل گرفتن تابلوهای متغیر خبری، شرکت در دوره آموزشی مدیریت کمپوست، حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو، توسعه مناسبات دوجانبه، شرکت در کنفرانس IGU، شرکت در دوره عملی و تکمیلی زباله‌سوزهای شهری، حضور در کنگره جهانی مدیریت پروژه IPMA، حضور در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت، شرکت در نشست تحول و پویایی چهره‌نگاری شهرها، اجلاس والک 21، شرکت در کنگره بین‌المللی آتش‌نشانی A+A، شرکت در نشست مشترک شورا و مجمع پایدار شهرها، بازدید از کارخانه FIP، دیدار با مقامات فرهنگی ارمنستان، مذاکرات با مقامات شرکت مدیا PRO که یک شرکت تولیدکننده محتوای چندرسانه‌ای است، بازدید از مدیریت بحران شهر استانبول، شرکت در کارگاه آموزشی و پژوهشی ISRA، شرکت در کارگاه آموزشی پرداخت الکترونیک و بانکداری اسلامی، بازدید از کارخانه تولیدکننده نئوپراس، شرکت در نمایشگاه اینترسک، شرکت در کنفرانس علم و فناوری در اجرای چارچوب فندای، شرکت در کنفرانس بین‌المللی صنعت تلفن همراه و نمایشگاه آیتی‌ترنس 2016، دلایل این سفرها عنوان شده است.

نکته قابل توجه، حضور کارکنان حراست در این سفرها است. به طور مثال معاون حراست شرکت ارتباطات مشترک در کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی تلفن همراه، همراه مدیرعامل وقت شرکت ارتباطات مشترک شهر می‌‌شود. این اتفاق در بیشتر سفرهای خارجی در این سال تکرار شده است.

در سفری که مدیران شهری برای خرید اقلام و لوازم نورپردازی داشته‌اند، یک عضو از کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر حضور داشته که در لیست منتشر شده، نامی از وی برده نشده است.

یکی از سفرهای جالب توجه، سفر چهار مدیر شهرداری به همراه یک عضو شورا به آلمان و اتریش است که تنها دلیل آن، بازدید از تالار فلارمونیک عنوان شده است. هزینه این سفر را شرکت توسعه فضاهای فرهنگی پرداخت کرده است.

یکی دیگر از سفرهای جالب سال 94، حضور مدیرکل سلامت و مدیرکل امور بانوان به همراه دو کارشناس معاونت اجتماعی به مدت 6 روز در نمایشگاه بین‌المللی فرانکفورت است.

عبدالمقیم ناصحی، عبدالحسین مختاباد، مهدی چمران، معصومه آباد، الهه راستگو و محمد سالاری از اعضای شورایی هستند که در این سفرها، کارکنان شهرداری را همراهی کرده بودند.

آلمان مقصد محبوب کارکنان شهرداری / لیست سفرهای خارجی سال 97

بیشترین سفرکارکنان شهرداری در سال 97 به کشور آلمان بوده است و بیشترین دلیل سفر ارتقای دانش در حوزه پیشگیری از بحران و حضور در نمایشگاه ها همایش های خارجی بوده است .

شب گذشته اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری از سال 94 تا 97 منتشر شد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، امسال(سال 97) 18 سفر خارجی انجام شده و 34 نفر از کارکنان شهرداری که به این 18 سفر رفته‌اند، در مجموع 210 روز را در سفر بوده‌اند. بیشترین کشوری که کارکنان شهرداری به آن سفر کرده‌اند، کشور آلمان است که طی سال گذشته 4 هیئت به این کشور سفر کرده و ترکیه در مقام دوم قرار دارد که در مجموع سه‌بار کارکنان شهرداری به آنجا سفر کرده‌اند.

سوئیس مقصد بعدی کارکنان شهرداری بوده که دوبار هیئت ایرانی به این کشور سفر کرده است. آذربایجان، چین، ژاپن، اسپانیا، روسیه، استرالیا، بلژیک و آفریقای جنوبی نیز دیگر مقصدهای سفر کارکنان خارجی بوده‌اند.

بیشترین حوزه‌ای که در لیست سفرهای خارجی بوده، حوزه مدیریت بحران است. پس از آن، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری، مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهردار، ستاد معاینه فنی خودروها، شرکت نوسازی، شرکت راه‌آهن مترو، سازمان زیباسازی، شهرداری منطقه 20، حراست کل، شرکت کنترل کیفیت هوا، سازمان مهندسی و عمران شهرداری، اداره کل سلامت و سازمان سرمایه‌گذاری، سازمان ها ،معاونت‌ها و زیرمجموعه‌هایی بودند که بیشترین سفرهای خارجی را داشته‌اند. نکته جالب توجه آنکه شرکت سرمایه‌گذاری‌ شهرداری تنها یک‌بار به سوئیس برای شرکت در گردهمایی جهانی سرمایه‌گذاری، سفر خارجی داشته است.

رکورد بیشترین سفر را سازمان پیشگیری و مدیریت بحران دارد. همچنین از میان اعضای شورا، الویری(سوئیس)، الهام فخاری(آفریقای جنوبی) و مسجدجامعی(اسپانیا) در این سفرها، مدیران شهری را همراهی کرده‌اند.

آشنایی با رویه استاندارد بین‌المللی برای آمادگی و مقابله با سوانح، آشنایی با مدیریت امداد و نجات، همفکری و تبادل تجربیات با موضوع حقوق محیط‌زیست، مذاکره برای برگزاری نشست شهرداران آسیایی، شرکت در نشست سالانه متروپلیس، آشنایی با تجهیزات به‌روز و بازدید از نمایشگاه اتومکانیکا، حضور در اجلاس مدیریت شهری اداری، شرکت در نمایشگاه دوسالانه اینوتِرنس پیرامون جدیدترین فناوری و زیرساخت‌های ریلی، شرکت در سمینار بین‌المللی آینده پایدار هوشمند، شرکت در مراسم رونمایی مجسمه بوعلی‌سینا، حضور در اجلاس شهرداران جاده ابریشم، شرکت در گردهمایی جهان سرمایه‌گذاری، شرکت در کنفرانس جهانی آلودگی هوا و سلامت، حضور در دوره‌های آموزشی بهسازی نیروهای انسانی، حضور در رقابت جهانی پروژه‌های برتر تونلی و برنامه کمپانی نووردیسک، از ضرورت‌هایی بوده که کارکنان شهرداری به عنوان دلیل حضور در این سفرها عنوان کرده‌اند.

رکورد سفر مربوط به شرکت بهره‌برداری است که یکی از کارکنان آن به مدت 28 روز برای دوره‌های آموزشی، به ژاپن سفر کرده‌اند که هزینه‌های آن نیز از سمت طرف خارجی تقبل شده است.


سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت 55آنلاین، تاریخ انتشار:30بهمن1397 ، کدخبر: 162148: www.55online.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین