سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۲۶۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
استاندار قزوین گفت: مدیران ما آینده نگر نیستند و علاقه دارند با روشهای سنتی و بسته طرح های کوتاه مدت را در زمان خود افتتاح کنند اما امروز دیگر روش های سنتی در مدیریت جواب نمی دهد

شعارسال: استاندار قزوین گفت: مدیران ما آینده نگر نیستند و علاقه دارند با روشهای سنتی و بسته طرح های کوتاه مدت را در زمان خود افتتاح کنند اما امروز دیگر روش های سنتی در مدیریت جواب نمی دهد.

نشست ضرورت آینده پژوهی در سباست گذاری و برنامه ریزی روز شنبه با حضور استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران دستگاههای اجرایی در سالن باغستان قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این همایش گفت: این همایش برای مدیران بسیار لازم است اما متاسفانه حضور پر رنگی از معاونان و مسئولان نداریم و به نظر می رسد این همایش و کارگاهها باید روزهای پنجشنبه برگزار شود تا همه شرکت کنند.

وی اضافه کرد: وقتی از آینده پژوهی صحبت می کنیم باید به آینده نگری و آبنده نگاری هم توجه شود، هر چند دانشگاههای ما برای امروز و آینده فکر می کنند اما برنامه ای برای آینده نداریم در حالی که آینده باید پژوهش شود نه این که پیش بینی کنیم بلکه لازم است ابعاد و شاکله آینده را دریابیم و سپس آن را طراحی کنبم.

نمی تواتیم در برابر آینده منفعل باشیم

استاندار قزوین تصریح کرد: دولتها دو نوع هستند یا مانند آتش نشان عمل می کنند و یا برنامه ریزی دارند که به نظر می رسد ما با روش اول عمل می کنیم و بسیاری از مدیران ما نشسته اند ببینند چه می شد و سپس تصمیم بگیرند به همین دلیل بیشترین آئین نامه و قانون و ابلاغیه را داریم و مشکلات ما زیاد است.

وی بیان کرد: باید آینده را از امروز مطالعه کنیم و درست ترسیم کنیم و از آن شناخت کافی داشته باشیم.

زاهدی اظهارداشت: هیچگاه به فکر انسانها توجه نداریم تا بدانیم سلیقه آنها در دهه های آینده چیست لذا باید وارد علوم شناختی در مبحث آینده پژوهی شویم و ذهن انسانها را بشناسیم.

وی در ادامه گفت: چند مشکل داریم و ابتدا باید آرزوهای خود را از اهدافمان جدا کنیم زیرا آرزوها قابل دسترسی نیست و اگر کشور مالزی به توسعه دست یافت برای این بود که آرزوهای قابل دسترس را محقق کردند.

استاندار قزوین یادآورشد: بدلیل ۲۵۰۰ سال استبداد حاکم سعی کرده ایم منافع کوتاه مدت را مورد توجه قرار دهیم و ما مدیران هم همین گونه عادت کرده ایم و طرحهایی را اجرا می کنیم تا در زمان مدیریت ما به پایان برسد تا خودمان آن را افتتاح کنیم و دیگر به آینده توجه نداریم.

وی اظهارداشت: مدیران جامعه برای آینده فکر نمی کنند در حالی که ما برای آینده سازمان و دستگاه باید برنامه داشته باشیم و بدانیم سیاست گذاری سنتی دیگر جواب نمی دهد و دنیا مانند زمین فوتبال است یا باید بازیگر یا تماشاچی باشید که اگر تماشا کنید آسیب می بینید.

زاهدی گفت: وقتی دنیا بازیگر زیادی دارد ما باید از روش های سنتی دور شویم و ببینیم دنیا چگونه بازی می کند ما هم همانگونه باشیم اما متاسفانه ضعف تئوریک داریم و به صاحب نظران میدان نمی دهیم که به ما ایده دهند چون خود را بی نیاز از آموزش و مشورت و نظر می دانیم.

استاندار قزوین بیان کرد: مردم را باید به بازی بگیریم و واقعا توانمندی آنها را باور کنیم و در واگذاری خدمات دولت به بخش خصوصی جدی باشیم اما به نظر می رسد مدیران ما فکر می کنند اگر دستگاه کوچک شود، خودشان کوچک می شوند لذا دولت نتوانسته مدیران را به برون سپاری وادار کند.

وی اظهارداشت: در گذشته چیزی بنام لایروبی نهرها توسط دولت نداشتیم اما امروز چون مردم را بعنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی را نادیده گرفته ایم باید هزینه های زیادی را متحمل شویم.

زاهدی افزود: سرمایه اجتماعی به رفتار ما بستگی دارد و اگر نتوانیم آن را ایجاد و تقویت کنیم به جایی نمی رسیم.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته ازخبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار:11 اسفند 1397 ، کدخبر: 4556849،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
0
0
روش های نوین مدیریتی جواب میده و به نظر من باید از مدیران جوان بیشتر در زمینه های مدیریت استفاده بشه که کارآمدتر هست
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین