سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۲۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا گفت: از 112 هزار نفر که سالانه به انواع سرطان مبتلا می شوند، 10درصد زیر خط فقر هستند.

شعارسال: «نصرالله فتحیان» روز جمعه در شانزدهمین مجمع خیرین موسسه خیریه امدادگران عاشورا، افزود: براساس گزارش وزارت بهداشت در ایران 650 هزار نفر سرطان دارند که 112 هزار نفر سالانه به انواع سرطان مبتلا می شوند.

وی افزود: میزان شیوع سرطان 117 نفر در مردان و 140 نفر در زنان به ازای هر 100 هزار نفر است.

به گفته فتحیان، سالانه بیش از 40 هزار مرگ و میر ناشی از سرطان رخ می دهد که تا سال 2020 پیش بینی شده این میزان به 66 هزار نفر برسد.

مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا گفت: بعد از بیماری های قلبی و عروقی و تصادفات، سرطان سومین عامل مرگ در ایران است.

وی با بیان اینکه 16 هزار نفر تاکنون عضو موسسه خیریه امدادگران عاشورا هستند، افزود: 15 هزار و 298 نفر در سراسر کشور و بقیه در تهران عضویت دارند.

وی افزود: یک هزار و 200 پزشک متخصص، 300 پزشک عمومی، 150 داروساز و 3 هزار پرستار و پیراپزشک در این موسسه فعالیت دارند.

فتحیان با بیان اینکه امسال 55 هزار بیمارسرطانی تحت پوشش قرار گرفت، گفت: ارزش خدمات تا پایان امسال 72 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، درسال 2018 مبتلایان سرطان بیش از 18 میلیون نفر و مرگ ناشی از آن، بیش از 9 میلیون نفر بوده است که سرطان، بعد از بیماری قلبی و عروقی، بزرگترین عامل مرگ و میر در کشورهای توسعه یافته محسوب می شود.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت اسکان نیوز، تاریخ انتشار:10اسفند1397 ، کدخبر: 17867: www.eskannews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین