سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۴۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
دانش‌آموز دبیرستان دخترانه سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی را به خود اختصاص داد.

شعارسال:دانش‌آموز دبیرستان دخترانه سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی را به خود اختصاص داد.

در پایان هفتمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی که از ۱۴ تا ۱۶ اسفندو به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار شد، زهرا عرب دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای نجف‌آباد با ساخت دستگاه چشم صوتی عنوان مبتکر برتر در بخش دانش‌آموزی را به خود اختصاص داد.

این دانش‌آموز مبتکر درباره نحوه کارکرد دستگاه چشم صوتی به خبرنگار آنا گفت: این اپلیکیشن برایاستفاده افراد نابینا و آلزایمری طراحی شده که با وارد کردن آدرس محل مراجعه به آن، فرد را تا رسیدن به مقصد راهنمایی خواهد کرد.

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد قابلیت استفاده در هر نوع از تلفن‌های همراه هوشمند، قابلیت شخصی‌سازی با شرایط کاربر و امکان استفاده از هندزفری و بلوتوث را از ویژگی‌های این دستگاه برشمرد و افزود: تلاش دارم با افزایش قابلیت‌های آن، امکان مشاهده و اطلاع از محل دقیق حضور فرد نابینا و آلزایمریبرای خانواده وی فراهم شود.


به گزارش آنا، مدارس سمای نجف‌آباد با ۹ طرح و ایده ابتکاری و اختراعی در این جشنواره حضور داشتند و از ۱۶ طرح راه‌یافته به مرحله نهایی داوری در بخش دانش‌آموزی، ساخته دانش‌آموز دبیرستان دخترانه دوره نخست سمای این مرکز موفق شد در برگزیدگان این بخش قرار گیرد.

شناسایی صاحبان طرح و ایده، معرفی طرح‌های برتر به بنیاد ملی نخبگان و حمایت از نخبگان و نوآوران تا مرحله تجاری‌سازی، از اهداف اصلی برگزاری هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار20 اسفند 97، کدخبر: 367292، ana.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین