سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
جامعه بین المللی اورولوژی همزمان با روز جهانی زن از دکتر فرزانه شریفی اقدس به عنوان یکی از چهار ارولوژیست زن منتخب جهان تقدیر کرد.

شعارسال:جامعه بین المللی اورولوژی همزمان با روز جهانی زن از دکتر فرزانه شریفی اقدس به عنوان یکی از چهار ارولوژیست زن منتخب جهان تقدیر کرد.

جامعه بین المللی ارولوژی چندی پیش در یکی از شماره های خبرنامه جامعه نیز به زندگی و تلاش های علمی به نخستین اورولوژیست زن ایرانی پرداخته بود.

دکتر شریفی اقدس حدود ۳۰ سال پیش به عنوان نخستین زن ایرانی وارد رشته اورولوژی شد و نوآوری هایی نیز در زمینه استفاده از سلولهای بنیادی در درمان بی اختیاری ادرار، استفاده از جریان های الکتریکی برای درمان مشکلات ادراری و همچنین مدیریت بیمارانی که به دلیل مشکلات ستون فقرات و صدمات مغزی دچار مشکلات ادراری هم شده بودند ارائه داد.

وی ۱۰ سال پیش برای اولین بار درسطح خاورمیانه، روش تحریک الکتریکی را برای درمان نارسایی ها و مشکلات مثانه شروع کرد که در ابتدا مخالفان زیادی داشت ولی پس از مشخص شدن نتایج بالینی و کلینیکی آن، توجه زیادی به این روش جدید جلب شد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت دیده بان علم ایران، تاریخ انتشار22 اسفند 97، کدخبر: 43683، www.isw.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین