پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۵۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
وزیر ورزش و جوانان شرایط اقتصادی کشور را سخت توصیف و تاکید کرد: جامعه ورزش هم همچون دیگر مردم باید این شرایط سخت را تحمل کند و نسبت به مدیریت منابع و صرفه‌جویی‌ها هم به مدیران کل و رؤسای فدراسیون‌ها، هشدارهای لازم را داده‌ام.
شعارسال: سلطانی‌فر در نشست با سردبیران رسانه‌های ورزشی که پیش از ظهر امروز برگزار شد، ابتدا وضعیت عمومی کشور را که ناشی از تحریم‌های ناعادلانه آمریکاست مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: جنگ اقتصادی همچون جنگ هشت ساله بر ما تحمیل شده و ما شروع کننده نبودیم اما باور دارم همچون جنگ تحمیلی که مردم ما طلایی‌ترین دوران ایران معاصر را رقم زدند و سرفرازانه دفاع مقدس را سپری کردند، این بار نیز ملت قهرمان ایران با سربلندی و سرافرازی از حریم نظام، دستاوردها، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور دفاع خواهند کرد و کارنامه قابل قبولی را در جنگ ناخواسته و نابرابر مقابل تحریم‌های ظالمانه و ناعادلانه رقم خواهند زد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه همین بحث، اهمیت تطبیق شرایط ورزش کشور با مشکلات اقتصادی را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در طی چند ماه گذشته به مدیران کل و رؤسای فدراسیون‌ها در ارتباط با شرایط سخت هشدارهای لازم را داده‌ام و نسبت به صرفه‌جویی هم توصیه‌های مختلف داشتم.

سلطانی فر گفت: البته سال سختی را در سال ۹۸ داریم و باید بیشترین سهمیه‌ها را برای حضور در بازی‌های المپیک به دست آوریم که این مهم می‌طلبد باید اعزام‌های مختلفی به مسابقات مختلف آسیای و جهانی و بین‌المللی داشته باشیم و مکلفیم که در زمینه اعزام‌های مرتبط با کسب سهمیه، وظیفه خود را انجام دهیم اما بقیه اعزام‌ها باید جمع و جور شود و از اعزام‌های غیر ضروری پرهیز کنیم و صرفاً تمرکز را روی هدف اصلی خود بگذاریم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تحمل ملت ایران در شرایط سخت جنگ تحمیلی، ادامه داد: این بار هم همه بایستی که فشارهای معیشتی، تورم و مشکلات دیگر در جامعه را با هم تحمل کنیم و جامعه ورزش هم در کنار مردم باید خودش را تطبیق دهد.

سلطانی فر در نشست با سردبیران رسانه‌های ورزشی که پیش از ظهر امروز برگزار شد، سرعت تکمیل پروژه‌های ورزشی در سال ۹۷ را بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی را که برای امسال پیش بینی کردیم، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بود که خوشبختانه با وجود محدودیت هر اما با نظارت، کنترل و مدیریت بیشتر، حتی بیشتر از آن چیزی که هدف‌گذاری کرده بودیم، افتتاح داشتیم و سال ۹۷ سال بسیار موفقیت آمیزی در تکمیل پروژه‌های عمرانی بود و در حالی که پیش بینی کرده بودیم نزدیک به ۵۰۰ پروژه به بهره برداری برسانیم، تعداد پروژه‌ها به بالای هفتصد می‌رسد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در طی دو ماه گذشته از ابتدای بهمن ۱۴ سفر به استان‌های مختلف داشته، اظهار داشت: بیشتر از اعضای دولت من سفر دارند و در بین مردم حضور پیدا می‌کنم و فکر می‌کنم این حضور در مناطق مختلف باعث ایجاد تحرک می‌شود و تعداد قابل توجهی هم از پروژه‌های مختلف افتتاح شد حرف مردم، ورزشکاران و جوان‌ها را شنیدیم و جلسات خوبی هم با مسئولین مختلف استان‌ها داشتیم و ان‌شاءالله همین روند را اگر منابعی باشد در سال ۹۸ استمرار خواهیم بخشید.

وزیر ورزش و جوانان محور بعدی از فعالیت‌های مهم این وزارتخانه در سال ۱۳۹۷ را سازماندهی مالی و اداری فدراسیون‌ها دانست و اظهار داشت: مجامع فدراسیون‌ها به صورت سریع در موعد مقرر برگزار شد و آن دسته از فدراسیون‌هایی هم که به واسطه قانون منع به کارگیری بازنشستگان نتوانستند ادامه دهند، انتخابات رؤسای آنها خیلی سریع انجام شد.

سلطانی فر تاکید کرد که وزارت ورزش و جوانان هیچ کاندیدایی نداشته و در انتخابات قانونی داریم که به همه کس اجازه می‌دهد ثبت نام کند و اگر صلاحیتشان تأیید شد تا لحظه آخر هم می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند ولی وزارت ورزش و جوانان با وجود اینکه اگر بخواهد می‌تواند تأثیرگذار باشد اما فکر می‌کنیم که ما بایست پدری کنیم برای ورزش کشور و شأن جایگاهی را که داریم باید حفظ کنیم و اگر قرار باشد در خلال انتخابات از فلان مدیرکل حمایت کنم، که اگر حمایت می‌کردم قطعاً پیروز می‌شد، اما این کار را نمی‌کنم تا این ذهنیت برطرف شود و واقعاً انتخابات فدراسیون‌ها به صورت کاملاً قانونی و آزاد برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ذات مردم سالاری در همه عرصه‌ها و از جمله در ورزش همین است و ممکن است روزی در آمریکا هم ترامپ نامی انتخاب شود که خیلی‌ها معتقدند مشکل دارد و طبیعی نیست ولی بالاخره توسط مردم انتخاب شده نمی‌توانید بگویید ما متأسف هستیم، بالاخره در یک انتخابات کاملاً مستقل و قانونی شرکت کرده تلاش کرده، رأی آورده و انتخاب شده است.

سلطانی فر گفت: در هر صورت جریان برگزاری انتخابات در فدراسیون‌ها، قانونی و آزاد است و ان‌شاءالله همین روند را انجام و ادامه می‌دهیم.

سلطانی فر در نشست با سردبیران رسانه‌های ورزشی که پیش از ظهر امروز برگزار شد، ساماندهی ادارات کل که دارای مشکلات حقوقی و اداری بودند را از جمله اقدامات مهم وزارت ورزش و جوانان دانست و اظهار داشت: در سال ۹۷ حرکت بسیار بزرگی در مستندسازی املاک انجام دادیم و در حالی که تقریباً هفتاد تا هشتاد درصد مکان‌های ورزشی فاقد سند ملکی بودند و در پرونده‌های حقوقی هم دچار مشکل بودیم، واقعاً کار بزرگی صورت گرفت.

وزیر ورزش و جوانان ساماندهی دو باشگاه بزرگ پرسپولیس و استقلال که در مجموع حداقل پنجاه میلیون هوادار دارند، یکی دیگر از محور برنامه‌های سال ۹۷ عنوان کرد و اظهار داشت: به نسبت دو سال گذشته از جهت تأمین منابع مالی اصلاً قابل مقایسه نیستند و وضعیت تشکیلات و مجمع آنها و همچنین پرداخت بدهی‌ها در شرایط خوبی قرار دارند و مجوز دولت برای واگذاری آنها را هم گرفتم و مجوز واگذاری را باید دولت می‌داد که محقق شد، شکل واگذاری را مجلس مشخص می‌کند که در اجرای آن شاید با مشکل مواجه شود اما چون بنای جدی و عزم جدی داریم، حتماً خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال در سال ۹۸ انجام شود و ما برای تحقق آن ایستادیم و امیدواریم سازمان خصوصی سازی که مجری تصمیمات دولت و مجلس است، بتواند در سال ۹۸ انجام دهد و این دو باشگاه خصوصی شوند.

وزیر ورزش و جوانان فعال کردن بخش اقتصاد ورزش را هم از دیگر اقدامات انجام شده دانست توضیح داد: باید به سرعت دنبال استفاده از منابع غیر دولتی برویم و مرکز مشارکت‌ها و سرمایه گذاری اقتصاد ورزش هم مسئولش منصوب شده و فعالیت‌هایش آغاز شده و با چند استاد بزرگ اقتصادی هم جلسه داشتیم که بتوانیم از یک کارگروه و اتاق فکر در فعال شدن اقتصاد ورزش در سال جدید استفاده کنیم.

سلطانی فر موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک را هم یکی از اقدامات ورزش کشور در سال ۹۷ عنوان کرد و گفت: با تدبیری که دکتر صالحی امیری داشت و با هماهنگی و همکاری خوبی که داریم، موزه ملی ورزش در هفته‌های ابتدایی سال ۹۸ راه اندازه می‌شود و برخی از محدودیت‌ها باعث شد، افتتاح آن با یکی دو ماه تأخیر انجام شود. اما در هر حال اتفاقی که سال‌ها جامعه ورزش منتظرش بود، ان‌شاءالله تحقق پیدا می‌کند.

سلطانی فر گفت: قانون منع به کار گیری بازنشستگان چالش بزرگی به نظر می‌رسید و هیاهوی زیادی به دنبال داشت اما در ورزش بدون مشکل انجام شد چرا که وقتی همدلی، هماهنگی و آرامش وجود داشته باشد و از حاشیه‌ها دور باشیم هر گره‌ای را می‌توانیم باز کنیم و در زمینه این قانون هم بدون جنجال به مر قانون کاملاً احترام گذاشتیم.

وزیر ورزش و جوانان در مورد ابلاغ این قانون به هیأت‌های ورزشی اظهار داشت: برای اجرای این قانون نگران هیأت‌های ورزشی استان‌ها بودیم که نهادهای نظارتی، ابتدا دیوان محاسبات و سپس بازرسی کل کشور اعلام کردند قانون منع به کار گیری بازنشستگان به هیأت‌ها تسری پیدا نخواهد کرد و مکتوب نظر آنها را داریم.

وزیر ورزش و جوانان درباره موفقیت‌های فوتبال و ورزش در سال ۹۷ هم گفت: تدارک برای حضور در جام جهانی کار ساده‌ای نبود اما به خوبی انجام شد و پشتیبانی و تدارک آبرومندانه‌ای صورت گرفت تا در سخت‌ترین گروه بهترین نتیجه تاریخ ایران در جام جهانی به دست آید، در بازی‌های آسیایی جاکارتا هم تعداد مدال‌های ایران با یک رکورد همراه شد و در بازی‌های پاراآسیایی بعد از دو دوره چهارمی، رتبه ایران به سومی ارتقا یافت و در المپیک جوانان هم از رتبه ۲۴ به هفت رسیدیم و در لیگ قهرمانان آسیا برای اولین بار پرسپولیس و استقلال به طور همزمان به مرحله یک چهارم رسیدند در نهایت یکی از آنها هم فینالیست شد و اگر محدودیت‌های نقل و انتقالات نبود می‌توانست جام قهرمانی را فتح کند. همچنین در جام ملت‌های آسیا هم اگر آن اشتباه در بازی با ژاپن رخ نمی‌داد، قطعاً فینالیست می‌شدیم که در آن صورت توانایی غلبه بر قطر را داشتیم اما در هر صورت بعد از ۱۴ سال به مرحله نیمه نهایی رسیدیم و همچنین در رشته‌های کاراته، تکواندو، ووشو، شطرنج و خیلی از رشته‌ها هم افتخارات بسیار خوبی به ارمغان آمد.

وزیر ورزش و جوانان کارنامه خوب ورزش را مرهون تلاش همه دست اندر کاران همچنین اصحاب رسانه دانست و از تعامل بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان به نیکی یاد کرد و اظهار داشت: برخی تعبیر می‌کنند ورزش ایران دو وزیر دارد، کاملاً درست است و با برادر خوبم دکتر صالحی امیری معمولاً مشورت می‌کنیم و عهد کردیم دوره طلایی را برای ورزش کشور رقم بزنیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ انتشار: 26 اسفند 1397 ، کدخبر: 97122613949 ، www.isna.ir.

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین