سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۶۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تدابیر این اداره کل به منظور افزایش ضریب ایمنی دریانوردی ناوگان پایتخت گردشگری دریایی ایران و استقرار دو پایگاه دریایی چند منظوره در آب‌های قشم و کیش خبر داد و گفت: شناور فرماندهی در صحنه طرح نوروزی ۹۸ برای نخستین بار در آب‌های جزیره کیش مستقر شده است.

شعار سال: به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور با اعلام اینکه طرح نوروزی ۹۸ سفرهای دریایی آغاز شده است، به تشریح اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش ضریب ایمنی دریانورد‌ی ناوگان گردشگری دریایی هرمزگان پرداخت و اظهار کرد: پیگیری اجرای طرح آبنگاری و لایروبی کانال دریایی بندرگاه جزیره تاریخی هرمز و احداث ۱۴ دستگاه بیکن (علائم کمک ناوبری ثابت برای نصب در سواحل یا آب‌های کم‌عمق) در بنادر شرق، غرب و جزایر استان از ابتدای سال ۹۷ در دستور کار معاونت دریایی این اداره کل قرار گرفت. وی افزود: پس از عملیاتی شدن این طرح‌ها توسط واحد مهندسی عمران اداره کل، چراغ‌های دریایی(لنترن) و علائم کمک ناوبری و ایمنی آبراهه مورد بهره‌برداری قرار گرفت. عفیفی پور در ادامه، جانمایی و استقرار چهار فروند بویه جانبی کانال دسترسی دریایی بندرگاه هرمز، تجهیز فانوس‌های اسکله‌های کندالو و رمچاه قشم به چراغ دریایی و استقرار سه فروند بویه در مسیر دسترسی دریایی به اسکله‌های گردشگری هنگام، کندالو و شیب دراز را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد. وی خاطرنشان کرد: استقرار دو فروند بویه در کانال دسترسی دریایی به بندرگاه تیاب شهرستان میناب نیز در حال اقدام است که به محض مناسب شدن شرایط جوی، تا پیش از نوروز ۹۸ محقق خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان هزینه اقدامات صورت گرفته و در حال اقدام در زمینه ارتقای ایمنی تردد ناوگان مسافری و چندمنظوره تجاری؛ اعم از تامین چراغ‌های دریایی، بویه‌ها و هیدروگرافی(آبنگاری) را ۷میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این مبلغ شامل لایروبی بندرگاه هرمز و فانوس‌های ۱۴ گانه بنادر کوچک چندمنظوره نمی‌شود. عفیفی‌پور تصریح کرد: علاوه بر استقرار علائم کمک ناوبری و طبق روال هرساله، شناور «نوسود» به‌عنوان پایگاه دریایی چند منظوره، نیز در مسیر دریایی بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم مستقر شد. وی اضافه کرد: برای نخستین بار، شناور «حجاز۶۶» نیز به‌عنوان پایگاه دریایی چند منظوره، در حد فاصل بنادر چارک، کیش و آفتاب مستقر تا اهداف و ماموریت‌های محوله را در بازه زمانی طرح شروع کند. طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی استان هرمزگان در بخش‌های ایمنی مسیرهای تردد، بنادر و شناورها از ۲۵ اسفند آغاز شد و به مدت ۲۰ روز، تا پایان روز ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد، تاریخ انتشار 27 اسفند 97، شماره: 3507557


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین