سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۶۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
مدیرکل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف از رویکرد جدید سازمان اوقاف در مباحث موقوفات خبر داد و گفت: در این دوره از ظرفیت‌های مردمی بیشتر استفاده خواهد شد.

شعارسال :حجت‌الاسلام احمد شرفخانی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های جدید اداره کل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پرداخت و از فعال شدن سازمان اوقاف در زمینه مباحث عام‌المنفعه خبر داد.

وی با بیان اینکه یکی از قوانین سازمان اوقاف و امور خیریه  مربوط به اداره‌کرد موقوفات عام فاقد متولی، مجهول‌التولیه و موقوفات خاص است، افزود: بر اساس ماده پنج قانون سازمان اوقاف و امور خیریه، این سازمان می‌تواند برای اداره‌کرد اماکن مقدسه و بقاع متبرکه، امین و هیئت امناء تعیین کند، به همین دلیل آیین‌نامه آن در هیئت دولت تصویب و هم‌اینک اجرایی می‌شود.

مدیرکل تحقیق و حسابرسی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیشترین مباحث اوقافی در سازمان اوقاف به‌صورت متصرفی اداره می‌شد؛ اما اکنون رویکرد جدیدی در سازمان اوقاف ایجاد شده است.

وی یادآور شد: اداره بیشتر موقوفات را تاکنون خود سازمان اوقاف بر عهده داشته است؛ اما در رابطه با اماکن مذهبی و بقاع متبرکه به‌صورت هیئت‌امنایی و امین انجام می‌شد. نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سیاستی که در دوره جدید ابلاغ کرده است، خواستار بهره‌وری از ظرفیت‌های مردمی در اداره‌کرد موقوفات شده است و به دنبال این هستیم که نقش مشارکت مردمی را در اداره موقوفات افزایش و تصدی‌گری را کاهش دهیم.

شرفخانی خاطرنشان کرد: انجام این سیاست باعث می‌شود سطح اعتماد مردمی به سنت حسنه وقف افزایش یابد و باعث افزایش عایدات موقوفات خواهد شد و صیانت از موقوفات توسط خود مردم اتفاق خواهد افتاد. سازمان اوقاف در دوره جدید بعد نظارتی را تقویت خواهد کرد و طبق دستورالعملی که در این به‌تمامی اداره کل‌های اوقاف از سوی رئیس سازمان اعلام‌شده است، اداره موقوفات در سال ۱۳۹۸ به مردم واگذار خواهد شد.

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آنا،تاریخ انتشار:27 اسفند 1397،کدخبر:368947،ana.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین