سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۶۵۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰
سی ان ان با این پرسش که چرا مکان های مذهبی، محل خشونت های نامقدس شده است؟ نوشت، معبد سیک ها در ویسکانسین، مرکز اسلامی در کِبِک، کلیسای اِی اِم ای مادر امانوئل در کارولینای جنوبی، کنیسه درخت زندگی در پیتزبورگ و در نهایت خشونت کفر آمیز و بی حرمتی به دو مسجد در کرایست چِرچ نیوزیلند.

شعارسال: تروریست ها و سفید پوستان نژادپرست از تقدس مکان های مقدس مطلع هستند و این دلیل حمله و تجاوز آنها است.

سی ان ان با این پرسش که چرا مکان های مذهبی، محل خشونت های نامقدس شده است؟ نوشت، معبد سیک ها در ویسکانسین، مرکز اسلامی در کِبِک، کلیسای اِی اِم ای مادر امانوئل در کارولینای جنوبی، کنیسه درخت زندگی در پیتزبورگ و در نهایت خشونت کفر آمیز و بی حرمتی به دو مسجد در کرایست چِرچ نیوزیلند.

به گفته مقامات اجرایی قانون، در تمام موارد حمله از سوی نژادپرستان سفیدپوست بوده است.

هر مورد، یک جامعه مذهبیِ عزادار بر جای گذاشت که از آینده خود هراسان دارد و در مکان های خود که قرار است مقدس باشد احساس نا امیدی می کند.

به گفته مقامات،‌ 41 نفر در مسجد النور در کرایست چِرچ، بیش از 7 نفر در مسجد لینوود جان باختند و یک نفر بر اثر جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.

حملات روز جمعه مسلمانان و دیگران در سراسر جهان را ترساند. حتی برخی با توجه به افزایش خشونت علیه اقلیت مسلمان و اعضای مذاهب دیگر، این حمله را ناراحت کننده و قابل پیش بینی دانستند.

به گفته کارشناسان، در حالی که بسیاری از حملات به کلیساهای آمریکا به مذهب ارتباط ندارند، اما به نظر می رسد که تجاوز به مکان های غیر مسیحی نفرت از مذهب را بطن خود داراست.

بنا به اظهارات اف بی آی، جنایات حاصل از تنفر در آمریکا در سال 2017 به تنهایی 17 درصد افزایش داشت. این حملات نه تنها حمله به افراد مذهبی بلکه حمله به مکان های مقدس را شامل می شود. متوسط حملات ماهانه در سال 2017 نَه مسجد بود.

به نظر می رسد که هتک حرمت مکان های مقدس "اهداف نرم" هستند. این حمله ها برای غریبه ها، اجتماعات مردم عادی، غیر مسلح و نترس طراحی شده است.

همانطور که می دانیم، این حمله ها به مکان های مقدس فراتر از مذهب است. این تجاوزها تنها برای تعریف و حذف افرادی که خدایی دیگر را عبادت می کنند نیست، بلکه به کسانی که به شکلی غیر از سفید پوستان زندگی می کنند، حرف می زنند و لباس می پوشند نیز مربوط است.

اما به طور انحصاری موضوع در مورد خشونت در مکان های مقدس وجود دارد و آن به معنای دو پهلوی این کلمه مربوط می شود. زیرا مکان های مقدسی چون؛ معابد، مساجد و کلیساها بناهای اختصاصی و به معنای دیگر مقدس هستند.

معابد و مساجد و کلیساها مکان هایی برای پناهندگان سراسر دنیا که به دنبال امنیت و دوری از نفرت هستند، هستند.


اگر بعد از این حملات بی رحمانه، مکان های عبادت با سیم خاردار و نظارت پلیس مسلح محصور شوند، حس جایگاه مقدس از دست رفته و ممکن است دیگر بازنگردد.

اما ترس بیشتر این است که تروریست ها و سفید پوستان نژادپرست از تقدس این مکان ها مطلع هستند. این دلیل حمله و تجاوز آنها است.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری تیتر یک ، تاریخ انتشار:28 اسفند 1397 ، کدخبر:160183  www.titre1.ir ،

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
0
0
بی دفاع ترین جایی که می شناسیم همین امکان مذهبی هستند. لذا به راحتی شکار می شوند
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین