سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۸۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
یکی از آسیب‌هایی که پس از سیل گریبان چند شهر به ویژه بابل و بابلسر را گرفته، مشکل کم و یا بی آبی است، مشکلی که با گذشت 12 روز همچنان پابرجاست و مردم فقط وعده‌های مسئولان برای رفع این وضعیت بحرانی را شنیده‌اند.

شعار سال: در این راستا، فاطمه بهار عضو شورای شهر بابلسر ، از ادامه دارشدن وضعیت کمبود آب در این شهر خبر داد و گفت: موضوع کمبود آب از دو روز پیش از نوروز ۹۸ آغاز شد و در حال حاضر با ماشین های آتش نشانی و فضای سبز به مردم آبرسانی می شود.

کمبود آب؛ معضل 20 ساله مردم بابلسر

وی با اشاره به اینکه مشکلآب بابلسر، معضلی ۲۰ ساله است و کدورت آب و حادثه سیل دلیلی بر افزایش بحران در این شهر شده است، تصریح کرد: بابلسر در طول سالنیز باکم‌آبی مواجه است و تا تصفیه خانه بابل راه اندازی نشود همچنان این شهر درگیر کم آبی است.

درگیری پنج هزار بابلسری با مشکل کم‌آبی

عضو شورای شهر بابلسر همچنین از اجرای پروژه های ۱۰ تا ۱۲ طبقه ساختمانی در این شهر را یکی دیگر از از دلایل درگیری مردم این شهر با کم آبی عنوان و خاطرنشان کرد: پنج هزار نفر در بابلسر درگیر کم‌آبی هستند و برخی خانواده ها حتی توان خرید آب معدنی را هم ندارند.

بهار گفت: در حال حاضر یک خیر نیک اندیش حدود 10 منبع آب ۲۰۰ لیتری به صورت رایگان در اختیار برخی خانوارها قرار داده تا ذخیره‌سازیآب از طریق این منبع ها انجام شوداما در این میان خانوارهایی نیز وجود داشتند که به دلیل شرایط مالی نمی توانستند این منبع را نصب کنند.

عضو شورای شهر بابلسر تاکید کرد: حدود چهار سال از روند احداث تصفیه خانه می گذرد و نمایندگان مجلس باید این موضوع را به صورت جدی‌تر دنبال کنند.

آبرسانی به مردم بابل با تانکر!

در این راستا مهدی پورچالی عضو شورای شهر بابل نیز با اشاره به وضعیت آب در شهر بابل، اظهار کرد: آبرسانی به مردم بابل پس از سیل، همچنان با تانکر صورت می گیرد و این امر در شان مردم این شهر نیست.

وی گفت: پیگیری مسائل آب با نمایندگان شهر در مجلس شورای اسلامی است و اینکه چرا تاکنون به اندازه کافی در مورد وضعیت آب شهر بابل حساسیت به خرج داده نشده است جای پرسش است.

کم‌کاری نمایندگان مجلس در بحث بی آبی در بابل

عضو شورای شهر بابل با اشاره به اینکه در این میان کم کاری نمایندگان بابل غیرقابل قبول است، تصریح کرد: شهرداری بابل آبونمان آب را بر روی قبض ها ابلاغ نکرد و در اختیار آبفار قرار داد تا درآمدزایی از این طریق اتفاق بیفتد اما همچنان شاید مشکل وضعیت کم آبی در شهر بابل هستیم.

پورچالی با اشاره به اینکه کم کاری‌ از سوی آب و فاضلاب بابل نیزانجام شده است، گفت: دستگاه نظارتی در شهرستان وجود ندارد و پس از ۱۲ روز ما همچنان در بی آبی به سر می بریم و باید گفت این مشکل شهرستان نیست بلکه فراتر از آن باید مورد پیگیری قرار گیرد تا مشکل ۴۰ درصد کل جمعیت بابل در مقوله کم آبی مرتفع شود.

مشکل آب در بابل و بابلسر به زودی برطرف می‌شود

در این راستا روز گذشته بود که ابراهیم یخکشی مدیرکل آب منطقه ای مازندران با تاکید بر اینکه مشکل بی‌آبی بابل و بابلسر بزودی حل خواهد شد از اجرای دو پروژه ۱۵۰ لیتر در ثانیه برای رفع کامل مشکل آب بابل و بابلسر خبر داد.

وی تصریح کرد: شهر های بابل و بابلسر در گذشته از بی آبی رنج می بردند تا زمانی که خط انتقال آب از سد البرز به بابل اجرا و همزمان پروژه تصفیه خانه اصلی نیز در سال ۹۳ آغاز شد.

مدیرکل آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه این پروژه به دلایل مالی تنها حدود ۶۵ درصد پیشرفت داشت، تصریح کرد: با توجه مشکلات شهر دو واحد تصفیه خانه اضطراری اجرا و تا حدودی مشکل کم آبی حل شد.

یخکشی ادامه داد: در سیل اخیر کدورت سد به دلیل حجم بالای سیل زیاد شده و عملا واحد های اضطراری از مدار خارج شد و در این راستا با اجرای یک پروژه ۱۵۰ لیتر در ثانیه در محل سد که وارد مدار هم شده است وضعیت آب بهتر شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای واحد دوم حداقل ۱۵۰ لیتر دیگر طی حداکثر ۴۸ ساعت آینده وارد مدار و مشکل کاملا حل شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ 11 فروردین 98، کد مطلب: 52394: www.mazandaran.isna.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین