پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۸۹۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
جمهوری اسلامی ایران توانست با ثبت بیش از ۲۵۵۰۰ مدرک در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸، جزء ۱۵ کشور برتر جهان از نظر میزان تولید علم قرار گیرد.

شعارسال: جمهوری اسلامی ایران توانست با ثبت بیش از ۲۵۵۰۰ مدرک در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۸، جزء ۱۵ کشور برتر جهان از نظر میزان تولید علم قرار گیرد.

براساس اعلام پایگاه WOS در سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران با 22.3 درصد، بیشترین سهم تولیدات علمی را در میان کشورهای اسلامی از آن خود کرده است.

جمهوری اسلامی ایران با اختلاف قابل ملاحظه‏‌ای نسبت به ترکیه و عربستان سعودی جایگاه نخست را در میان 57 کشور اسلامی از نظر تولید علم در 6 ماهه نخست سال 2018 میلادی به خود اختصاص داده است و ترکیه، عربستان سعودی، مالزی و مصر به ترتیب با 16.2 درصد، 8.4 درصد، 7.8 درصد و 7.5 درصد درصد جایگاه‏ های دوم تا پنجم را کسب کرده‏ اند.

جمهوری اسلامی ایران توانسته است با ثبت بیش از 25500 مدرک در شش ماهه نخست سال 2018 جزء 15 کشور برتر جهان از نظر میزان تولید علم قرار گیرد.

پس از ایران کشورهای روسیه، سوئیس، سوئد، ترکیه و لهستان جایگاه‏ های شانزدهم تا بیستم را کسب کرده‏ اند. ایالات متحده آمریکا، چین، انگلستان، آلمان و هند نیز در WOS توانسته‏ اند جایگاه‏ های نخست تا پنجم جهان را به خود اختصاص دهند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار: 14فروردین 1398 ، کدخبر:www.snn.ir ،754927 

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین