سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۱۹۹۷۶۲
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
یک عضو مجمع نمایندگان استان لرستان با انتقاد از عملکرد وزارت نیرو در خصوص پیش‌بینی و مدیریت سیل در استان لرستان، گفت: این وزارتخانه باید به عنوان مسبب اصلی سیل‌ها محاکمه شود.

شعارسال: علی رستمیان  در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر در مناطق مختلف کشور از جمله لرستان، بیان کرد: در سیل اخیر بیش از ۴۰۰۰ منزل روستایی، ۲۰۰۰ منزل شهری، ۲۰۰۰ مغازه بین ۱۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیده است. در دلفان چهار روستا به دلیل رانش تخلیه شده‌اند و اکنون مردم در چادر زندگی می‌کنند. ابنیه بیش از ۳۰۰ روستا تخریب شده و در سلسله و دلفان، فاضلاب شهری و روستایی، برق و برق‌رسانی، کشاورزی و تاسیسات شهری و روستایی دچار خسارت شده اند که در دلفان ۱,۱۰۰ میلیارد تومان و در الشتر ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد خسارت اولیه شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون مهم‌ترین مشکل لرستان ظلم در تخصیص بودجه و عدم توجه به زیرساخت‌های این خطه نسبت به سایر شهرهای توسعه یافته است. آقای رییس جمهور آیا لرستان جزو نقاط جغرافیایی ایران نیست؟ اگر هست چه کسی باید پاسخگو باشد؟.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت نیرو مسبب اصلی سیل‌ها و محاصره روستاها است و باید به عنوان عامل اصلی محاکمه شود. چه وزیر کنونی و چه وزیر دولت‌های قبل و در بحث جهاد کشاورزی هم در بخش آبخیزداری با مشکلاتی روبه‌رو هستیم.

رستمیان در پایان تصریح کرد: از سپاه و ارتش که در بحث جاده‌رسانی و انسداد جاده‌ها تلاش کردند تشکر می‌کنیم. آقای رییس مجلس شورای اسلامی از شما نیز توقع داشتیم امروز اولویت را بر بحث سیل قرار می‌دادید.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار:18فروردین1398 ، کدخبر: 98011805833: www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین