سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۰۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
هفتم آوریل مصادف با هجدهم فروردین ماه هر ساله به عنوان روز جهانی بهداشت در کشور های مختلف جهان گرامی داشته می شود.

شعارسال: سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر این که پوشش همگانی سلامت از اهداف درجه یک این سازمان است، امسال نیز بر شعار روز جهانی بهداشت در سال گذشته که «سلامت برای همه: پوشش همگانی سلامت برای همه در هر مکان» بود، متمرکز شده است.

پوشش همگانی سلامت (Universal health coverage) یعنی اطمینان از اینکه همه افراد، هر نوع خدمت بهداشتی مناسب را در هر مکان و هر زمانی که نیاز دارند، بدون هیچ رنج و سختی مالی دریافت کنند.

منظور از پوشش همگانی سلامت فقط درمان‌های پزشکی نیست، بلکه طیف گسترده ای از خدمات مورد نیاز در طول زندگی از ارتقاء سلامت تا پیشگیری، درمان، توانبخشی و مراقبت تسکینی را مبتنی بر یک سیستم مراقبت بهداشتی اولیه قوی در بر می گیرد.

در دهه گذشته، کشورهای منطقه غرب اقیانوس آرام از جمله ایران، پیشرفت های قابل توجهی در زمینه پوشش همگانی سلامت داشته اند و کمیته منطقه ای غرب اقیانوس آرام مقرر کرده که کشورها نقشه راه پوشش همگانی سلامت را بر اساس پنج ویژگی سیستم های سلامت با کیفیت بالا که شامل کیفیت، کارایی، حقوق صاحبان سهام، پاسخگویی، پایداری و انعطاف پذیری است توسعه دهند.

روز جهانی بهداشت سال ۲۰۱۹ بین دو رویداد بزرگ بین المللی یعنی کنفرانس جهانی مراقبت های اولیه که اکتبر گذشته در آستانه قزاقستان برگزار شد و نشستی که سپتامبر امسال در مورد پوشش همگانی سلامت در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود، قرار دارد و فرصتی مغتنم برای اطلاع رسانی در زمینه اهمیت عدالت در خدمات مراقبت بهداشتی نه تنها در زمینه سلامت فردی که در زمینه سلامت اقتصاد و جامعه است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت دیده بان علم ایران، تاریخ انتشار:19فروردین1398 ، کدخبر: 43769: www.isw.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین