سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۹
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه دولت به کارگران بیکار شده سیل زده هیچ کمکی نکرده است گفت: متأسفانه مدت‌ها است که هنگام وقوع چنین حوادثی دولت از کیسه کارگران (تأمین اجتماعی) خرج می‌کند و به نام خود تمام می‌کند.

شعارسال: نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه دولت به کارگران بیکار شده سیل زده هیچ کمکی نکرده است گفت: متأسفانه مدت‌ها است که هنگام وقوع چنین حوادثی دولت از کیسه کارگران (تأمین اجتماعی) خرج می‌کند و به نام خود تمام می‌کند.

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار، درباره کارگران بیکار شده آسیب دید از سیل گفت: متأسفانه دولت در زمینه حمایت از کارگران سیل زده باز هم بار حمایت را بر دوش کارگران انداخته است. سازمان تأمین اجتماعی مکلف به پرداخت بیمه بیکاری کارگران سیل زده شده است.

وی با انتقاد از این که دولت می‌بایست بار مسئولیت پرداخت بیمه بیکاری را عهده دار می‌شد افزود: جامعه کارگری برای همدردی با کارگران آسیب دیده هیچ مشکلی ندارد.

اما سازمان تأمین اجتماعی بیمه بیکاری را پرداخت می‌کند و انتظار داریم دولت هر چه سریع‌تر کارگاه‌های آسیب دیده را بازسازی کند. چرا که بار مالی بیمه بیکاری کارگران سیل دیده بر عهده سازمان تأمین اجتماعی است که این روز‌ها وضعیت خوبی ندارد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار بیان کرد:متأسفانه مدت‌ها است که هنگام وقوع چنین حوادثی دولت از کیسه کارگران خرج می‌کند و به نام خود تمام می‌کند. انگار که دولت دارد حمایت می‌کند، در هر حالی که دولت هیچ منابعی را به سازمان تزریق نمی‌کند که هیچ، بلکه بدهی‌های خود را نیز پرداخت نمی‌کند.

ما هیچ مخالفتی با حمایت کارگران سیل زده از سوی تأمین اجتماعی نداریم، اما این اعتراض را به دولت داریم که به جای انجام وظایف خود، از جیب سازمان تأمین اجتماعی خرج می‌کند و منت خود را بر سر کارگران بابت حمایت می‌گذارد.

خدایی ادامه داد:بیمه بیکاری که به کارگران پرداخت می‌شود از محل بیمه‌ای است که پرداخت کرده اند و از محل منابع سازمان تأمین اجتماعی است و دولت هیچ کمکی به کارگران بیکار شده نکرده است. منابع تأمین اجتماعی منابع دولتی نیست. دولت اجازه ندارد مسئولیت را از دوش خودش بردارد و به گردن سازمان تأمین اجتماعی بندازد.

محمدحسن موسیوند (دبیر اجرایی خانه کارگر استان لرستان) از بیکار شدن هزار و ۳۰۰ کارگر ساختمانی در دو شهرستان پلدختر و معمولان استان لرستان خبر داد. علاوه بر این نیز ۴ هزار کارگردر سایر صنوف و کارگاه‌های کوچک و مشاغل آزاد در دو شهر پلدختر و معمولان شغل خود را در سیل از دست داده اند.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی رویداد 24،تاریخ انتشار : 23فروردین 98، کد خبر:171004 www.rouydad24.ir،

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین