سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۱۲۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر این‌که تصویری که از جمهوری اسلامی در خارج از کشور وجود دارد، نیازمند تغییر است؛ گفت: در شرایط سختی که بر کشور حاکم شده، نیازمند بازسازی این تصویر در جامعه جهانی بویژه رسانه‌های خارجی هستیم. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی روز شنبه درآیین تکریم و معارفه محمد سلطانی فر و محمد خدادی معاونان پیشین و جدید معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، افزود: این معاونت به علل مختلف همواره یکی از معاونت‌های حساس وزارتخانه بوده و در دوره اخیر سختی‌های مضاعفی داشته که در حال حاضر به همکاری و همگرایی، جذب منابع فکری و سرعت عمل بیشتر نیازمند است.

شعار سال: عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: دولت آقای روحانی مسیر خاصی را در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره برای تنش زدایی از ایران طی کرد ولی با خروج امریکا از برجام اتفاقاتی رقم خورد و کشور وارد جنگ همه جانبه اقتصادی شد که دارای پیچیدگی‌های متنوعی است. صالحی ادامه داد: اعلام تروریست بودن سپاه ازسوی امریکا در روزهای گذشته نیز اتفاق عجیبی بود و باید بدانیم این اقدام جنگ روانی و ابعاد سیاسی و اقتصادی به دنبال دارد. وی ادامه داد: امریکا میدان‌های تحرک اقتصادی کشور ما را رصد می‌کند و جنگ تمام عیار اقتصادی را برای ما ترسیم کرده که به زعم خود کشور ما با این اقدام زمینگیر شود. صالحی اضافه کرد: جنگ اقتصادی به‌طور طبیعی سرمایه اجتماعی همچنین امید به آینده و اعتماد مردم به مردم و مردم به حاکمیت و زیرساخت‌های کشور را نیز تهدید می‌کند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: با توجه به شرایط جنگ اقتصادی مسئولیت رسانه سخت‌تر از گذشته می‌شود.

وی اظهار داشت: رسانه در این شرایط مسئولیت دوگانه حفظ آزادی‌های اجتماعی و منافع ملی را نیز عهده دار می‌شود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: نمی‌توانیم در شرایط جنگ ملی منافع ملی را در نظر نگیریم چرا که جریان ترامپ علیه ایران با نگاه زمینگیر کردن جمهوری اسلامی ایران است و با این اقدامات نه تنها نظام سیاسی بلکه نظام و مبنای اجتماعی و وحدت ملی نیز به مخاطره می‌افتد. صالحی خاطرنشان کرد:معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی به عنوان سکاندار تعامل با رسانه در این مسیر نقش بسزایی را دارد و مسئولیت و کار آن نسبت به گذشته مضاعف می‌شود. وی با اشاره به شرایط امروز رسانه‌های کشور هم، افزود: رسانه با توجه به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور حالش خوب نیست چراکه از یک طرف رقبای رسانه در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های غیر رسمی و بیگانه و از طرف دیگر شرایط اقتصادی حاکم بر کشور از جمله مشکلات کمبود آگهی، کاغذ و... سختی‌های آنها را دوچندان کرده که این سختی‌ها ایجاب می‌کند معاونت امور مطبوعاتی در یک میدان جهاد ملی تلاش خود را نسبت به گذشته بیشتر کند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در تعامل با رسانه باید برای امنیت شغلی و معیشت آنها توجه داشته باشیم تا آنها امید به آینده داشته باشند زیرا وقتی رسانه‌ای امید به آینده نداشته باشد نمی‌تواند تولید امید هم داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همت و تعامل مضاعف و تدبیر همکاران در معاونت امور مطبوعاتی بخشی از مسیر پیش رو هموار شود. صالحی در بخش دیگری از سخنان خود به تجربه و فعالیت‌های خوب معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی سابق این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: سلطانی فر در زمان مدیریت خود در این معاونت دیدگاه‌های جدید وخوبی را پایه‌ریزی کرد که امیدوارم این مسیر در مدیریت جدید نیز استمرار یابد. صالحی با اشاره به این‌که تجربیات خدادی هم در بخش رسانه به کمک این حوزه می‌آید، ابراز امیدواری کرد تا قدم‌هایی که در دوره سلطانی فر بر داشته شده وی آنها را ادامه دهد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر بهره‌مندی این وزارتخانه از دانش و بینش محمد سلطانی فر، ادامه داد: خدادی هم چهره شناخته شده‌ای در حوزه رسانه است و شناخت او از بخش رسانه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان محیط سازمانی محل خدمت، کمک‌های بسیاری در پیشبرد اهداف این معاونت خواهد داشت.

بهره گیری از همه ظرفیت ها برای ایجاد همدلی و همبستگی

محمد خدادی معاون جدید امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی نیز در این مراسم گفت: با سلطانی فر بیش از٣٠ سال است که افتخار دوستی و آشنایی دارم، خانواده مطبوعات و رسانه درهم تنیده است و قرار گرفتن یک فرد در مقام مسئول به معنای مسئولیت همگان است. وی ادامه داد: سلطانی فر پایه‌های خوبی در این معاونت بنا نهاده و هنر من باید در این باشد هر آنچه را او پایه‌گذاری کرده استمرار بخشم. وی گفت: مطبوعات و رسانه دوران تحول را داشته و در گذشته با تلکس اخبار را منتشر می‌کردیم و تغییرات در آن به آهستگی بود ولی امروزه این تغییرات با سرعت حتی ثانیه‌ای است و این تحولات سرعت سیاستگذاران و دست اندرکاران رسانه‌ای را می‌طلبد. او با اشاره به فعالیت‌های معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی ادامه داد: این معاونت ظرفیت‌های بسیاری دارد و در بحران‌های مختلف نقش اثرگذاری داشته است و ما باید با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود به ایجاد همدلی و همبستگی بپردازیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه ایران تاریخ انتشار 25 فروردین 98، کد خبر: 507705، www.iran-newspaper.com


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
0
0
حال بد رسانه حال مردم را هم خراب کرده و باید برای این حال خرابی فکری کرد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین