پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۱۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
رییس پژوهشکده علوم جوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و ‏علوم جوی سیلاب‌های فروردین ماه هر چند طی چند دهه اخیر بی سابقه بود اما بارندگی‌هایی که داشتیم بر اساس الگو‌های کلاسیک و کاملا طبیعی بودند و ارتباطی با تغییر اقلیم ندارند.
شعارسال:رییس پژوهشکده علوم جوی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و ‏علوم جوی سیلاب‌های فروردین ماه هر چند طی چند دهه اخیر بی سابقه بود اما بارندگی‌هایی که داشتیم بر اساس الگو‌های کلاسیک و کاملا طبیعی بودند و ارتباطی با تغییر اقلیم ندارند.

 دکتر پروین غفاریان که در نشست تخصصی بررسی و تحلیل علل وقوع سیلاب‌های اخیر کشور در محل پژوهشگاه سخن می‌گفت با بیان اینکه طی بارندگی های اوایل فروردین ماه جاری در برخی استان‌ها تا ۱۵۰ میلیمتر بارش را شاهد بوده ایم، اظهار کرد: تاثیر سیستم هایی مانند هارپ و… بر افزایش بارش‌ها ابدا مبنای علمی ندارد. جو زمین سامانه ای بسیار پیچیده است که عوامل انسانی اصولا نمی‌توانند بر کارکرد آن تاثیرگذار باشند.

وی با مهم ارزیابی کردن تاثیر دریاها بر تحولات جوی‌ کشور گفت: رویدادهای جوی با هم برهم کنش دارند و پارامترهایی مثل سرعت باد، ارتفاع، رطوبت، دما و … در لایه‌های جو تاثیرگذارند. بر این اساس پژوهشکده علوم جوی در کنار دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط در جهت پایش جوی و تاثیر و تاثر دریا بر عملکرد جو در حال فعالیت است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دیده بان علم ایران، تاریخ انتشار24فروردین 98، کدخبر: 43935، www.isw.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین