سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۱۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۲
استاندار خوزستان گفت: همه نگران اهواز بودند اما با تقسیم کار، ۲۱ کیلومتر سیل‌بند در ۴۸ تا ۷۲ ساعت احداث و اهواز بیمه شد. غلامرضا شریعتی با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص احداث سیل‌بند در مناطق مختلف خوزستان در پی وقوع سیلاب اظهار کرد: نجات سوسنگرد کار سختی بود و مسائل اجتماعی خاصی داشت، اما اقدامات لازم انجام شده است.وی با اشاره به احداث سیل‌بند در کانال سلمان نیز افزود: مقرر شده بود برای احداث سیل‌بند در اطراف کانال سلمان ۴۵ بیل مکانیکی کار کنند که اکنون ۱۴ بیل مکانیکی تامین شده است. استاندار خوزستان گفت: تا زمان آرامش گرفتن آب باید کار ادامه داشته باشد و مراقبت شود در غیر این صورت برای ما مشکل ایجاد می‌شود. سنسورهای ما باید حساس باشد و همگام با آب باشیم تا آب به محل خود یعنی تالاب و رودخانه کارون برسد.

شعار سال: وی با اشاره به احداث سیل‌بند در کانال سلمان نیز افزود: مقرر شده بود برای احداث سیل‌بند در اطراف کانال سلمان ۴۵ بیل مکانیکی کار کنند که اکنون ۱۴ بیل مکانیکی تامین شده است. استاندار خوزستان گفت: تا زمان آرامش گرفتن آب باید کار ادامه داشته باشد و مراقبت شود در غیر این صورت برای ما مشکل ایجاد می‌شود. سنسورهای ما باید حساس باشد و همگام با آب باشیم تا آب به محل خود یعنی تالاب و رودخانه کارون برسد. شریعتی درخصوص شرایط اردوگاه‌ها و کمپ‌های اسکان سیل‌زدگان نیز گفت: از این به بعد وظیفه ما مراقبت از افرادی است که در این مراکز اسکان یافته‌اند. در وقوع سیل مراقبت کردیم تا تلفات نداشته باشیم. برای ما خیلی بد است که در کمپ به علت بیماری یا عدم رعایت بهداشت و مشکلاتی از این قبیل کسی از بین برود. این موضوع با تلفات جانی ناشی از سیل تفاوتی ندارد. استاندار خوزستان ادامه داد: این کمپ‌ها باید با جدیت مراقبت شوند و مسائل بهداشتی در اردوگاه‌ها رفع شود. شریعتی افزود: حتی نسبت به کسانی که در منزل مانده‌اند نیز متعهد هستیم. همچنین برخی از سیل‌زدگان جهت مراقبت از دام‌های خود در نقاط دیگری اسکان یافته‌اند که نسبت به تامین علوفه دام‌ها و بهداشت و سلامت این افراد نیز متعهد هستیم.

وی اظهار کرد: سیل یک بحران است و همه دستگاه‌ها و اعتبارات خوزستان در خدمت بحران هستند. در صورت نیاز، دانشگاه علوم پزشکی باید وسایل مورد نیاز را خریداری کند و دریغ نکند. استاندار خوزستان با اشاره به ورود آب زهکش دهخدا به منطقه عین ۲ اهواز ادامه داد: جریان آب از زهکش دهخدا به عین ۲ قطع شده اما مقداری آب باقی مانده است. باید در یک تا دو روز آینده مشکلات مناطق عین ۲، گلدشت و گلبهار اهواز رفع شود و سریعا آب از منازل و خیابان‌های این مناطق خارج شود. وی با اشاره به جاری شدن فاضلاب در اهواز نیز گفت: گله‌مندی مردم اهواز درخصوص پس‌زدگی فاضلاب است. اگرچه اقداماتی انجام شده است اما بنا بود در ۷۲ ساعت مشکل رفع شود که باید سریعا گزارشی در این زمینه ارائه شود. وی با اشاره به وضعیت رودخانه کارون در مقطع اهواز تصریح کرد: اکنون خروجی دبی آب در مقطع اهواز رو به کاهش است که با اقدامات در حال انجام باید وضعیت بهتر شود. استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم حل مشکل پس‌زدگی فاضلاب در اهواز در پی بالا آمدن آب رودخانه ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم که دبی خروجی رودخانه کارون در مقطع اهواز کمتر از ۲۴۰۰ مترمکعب باشد. حتی اگر بارش نباشد، خروجی کارون کمتر از این میزان نیست از این رو مردم نمی‌توانند مدت زیادی با مشکل فاضلاب سپری کنند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: اکنون به نوعی سیل مدیریت شده اما فروکش نمی‌کند. شاید یک ماه طول بکشد میزان آب‌هایی که در دشت‌ها و زمین‌های کشاورزی وجود دارد جمع‌آوری شود. شریعتی با بیان اینکه هیچ شهری دچار آبگرفتگی نشده است، گفت: فرماندار یکی از شهرستان‌ها درخواست کرد اعلام کنیم که مردم خارج شوند؛ زیرا شهر زیر آب می‌رود و ما از جانب احتیاط گفتیم زنان، سالمندان و کودکان از شهر خارج شوند. همچنین اعلام شده بود بستان صد در صد زیر آب می‌رود که با اقدامات انجام شده کار مدیریت شد. وی ادامه داد: با این حجم حوضه‌های آبریز و سیل، تمام کشور نگران خوزستان بودند اما خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم که این موضوع با همکاری همه دستگاه‌ها امکان‌پذیر شد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه دنیای اقتصاد تاریخ انتشار 26فروردین 98، کد خبر: 3514825، www.donya-e-eqtesad.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین