سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۲۲۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
به عقیده محققان کرم‌چاله‌ها/ Wormholes وجود دارند اما میانبری برای کوتاه کردن زمان نیست.

شعارسال: به عقیده محققان کرم‌چاله‌ها وجود دارند اما میانبری برای کوتاه کردن زمان نیست.

 برای طرفداران داستان‌های علمی تخیلی این خبر هم خوب است و هم بد!.

خبر خوب اینکه کرم‌چاله‌ها در حالت تئوریک و تجسمی در طول تاریخ به‌عنوان میانبرها فضا و مکان مطرح‌شده و به آن تونل زمان گفته‌اند.

خبر بد اینکه به گفته محققان کرم‌چاله‌ها شکلی زیست پذیر از «انتقال آنی» نیستند.

دانیل جفریس از دانشگاه هاروارد در مطالعه جدید خود نشان داده است که انتقال از طریق کرم‌چاله از حالت مستقیم بیشتر طول می‌کشد و درواقع مسیر مستقیم سریع‌تر انسان را به مقصد می‌رساند تا مسیر کرم‌چاله!

درسال ۱۹۱۵ آلبرت اینشتین که پیش‌تر نشان داده بود که گرانش، نور را تحت تأثیر قرار می‌دهد، نظریه گرانش خود به نام نسبیت عام را مطرح کرد.

جفریس با آنالیز و تحلیل نظریه شامل دو سیاه‌چاله روی سطح کوانتومی موسوم به ER=ERP به این نتیجه رسیده و نتایج خود را ماه گذشته در جلسه انجمن فیزیک آمریکا مطرح کرد.

به گفته وی از منظر بیرونی سفر از طریق کرم‌چاله به معنای انتقال از راه دور کوانتومی با استفاده از سیاه‌چاله‌های درهم‌تنیده است.

مطالعه دراین‌باره می‌تواند به موضوعاتی مانند گرانش کوانتومی و معماهای مربوط به آن کمک کند و اینکه نور چگونه از طریق سیاه‌چاله عبور می‌کند که با مکانیک کوانتومی قابل توصیف می‌شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ،تاریخ انتشار : 28فروردین 98، کد خبر:www.khabaronline.ir ، 1250990

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین