سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۲۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اعلام زمان حذف زوج و فرد در پایتخت، گفت: عوارض غیرقانونی اخذشده توسط شهرداری در سال گذشته می‌تواند به حساب کارت شارژ شهروندان منتقل و برای محدوده ترافیکی امسال استفاده شود.

شعار سال: محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در ارتباط با اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد در سال گذشته اظهار داشت:‌ از سال 97 تعرفه‌ای برای این مسئله نداشته‌ایم و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران لایحه را تفسیر و بر اساس آن عوارضی را دریافت کرد که این مسئله شکایت شهروندان را به همراه داشت و ما نیز نظرمان را کتباً اعلام کردیم که این عوارض نباید اخذ می‌شد.

وی افزود: رئیس شورای شهر تهران نامه‌ای در این زمینه به شهرداری ابلاغ کرد و از نظر ما اخذ عوارض قانونی نیست، البته هر نوع استفساریه یا سوالی را که شهردار بیان کند، در شورای شهر آن را مطرح و بررسی می‌کنیم ولی نظر ما همان نظر رئیس شورای شهر تهران است.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه پلیس راهور هم نظرش با ما یکی است و یکی از دستگاه‌های نظارتی کشور هم طی مکاتباتی اعلام کرده که اخذ عوارض در سال 97 غیرقانونی بوده است، ادامه داد: البته برای سال 98 باید به این نکته توجه داشت که دیگر زوج و فرد وجود ندارد و این مسئله به حلقه دوم تبدیل شده است.

علیخانی اعلام کرد:‌ مبنای ورود و خروج در سال 98 دیگر بر اساس زوج و فرد بودن خودروها نیست و این مسئله بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک است که پلیس نیز عضو آن بوده و این موضوع را تأیید کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال 98 بر اساس این مصوبه تغییراتی انجام گرفته است ولی باید به این نکته توجه داشت که اخذ عوارض برای سال 97 هیچگونه وجاهت قانونی ندارد.

وی گفت: اگر شهردار تهران استفسار کند باید این موضوع در صحن بررسی و بعد از آن به هیأت تطبیق اعلام و رأی نهایی اجرایی شود.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه احتمال بازگشت عوارض غیرقانونی در سال 97 به شهروندان وجود دارد، گفت: این مسئله قابل انجام است و باید محاسبه شود؛ اگر قرار بر برگشت این عوارض باشد مبلغ آن به حساب کارت شارژ شهروندان منتقل و افراد می‌توانند از آن برای محدوده ترافیک سال 98 استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، شهروندان خواستارتعیین تکلیف عوارض غیر قانونی محدوده طرح زوج و فرد سال 97 شهرداری تهران شدند.

شهرونداناعلام کردند کهاواخر سال 97 از سوی شهرداری تهران پیامک های با موضوع بدهی خودرو بابت عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد برای شهروندان ارسال شده است. علیرغم پیگیری های بعمل آمده تکلیف این بدهی ها مشخص نشده و در سامانه شهرداری خودرو بدهکار می باشد. اولا: طبق روال سنوات گذشته در صورت ورود خودرو به محدوده طرح باید توسط پلیس راهور جریمه شود. ثانیا:در صورت تغییر قانون باید موضوع اطلاع رسانی دقیق می شد تا مردم سردرگم نشوند ثالثا: در خصوص ورود غیر قانونی به محدوده طرح، شهرداری می بایستی بلافاصله از طریق پیامک فرد را از نوع تخلف ، زمان و مکان آن آگاه می کرد. رابعا:شهرداری بعد از گذشت چند ماه پیامکی مبنی بر اعلام بدهی بدون دادن اطلاعات دقیق از نحوه تخلف ارسال نموده که قابل پیگیری هم نمی باشد. خامسا: مستندات شهرداری اعم از عکس ، تاریخ ، ساعت و محل تخلف قابل مشاهده و پیگیری نیست که موجب رفع شک و شبهه افراد شود. . علیهذا درخواست داریم شهرداری بدهی های سال 97 این دسته از خودروها را از حساب آنها کسر و از ابتدای سال 98 طبق قوانین جدید که اطلاع رسانی شده عمل نمایند. سپاسگزاریم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ 31 فرودین 98، کد مطلب: 13980131000050: www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین