سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۳۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
معمولا بیماری آلزایمر با داشتن مشکلاتی در حافظه شناخته می‌شود. از همین رو، دانشمندان برای پیشگیری از این بیماری یک بازی ویدئویی را طراحی کردند که مهارت‌های بازیکنان را مورد بررسی قرار می‌دهد.« Sea Hero Quest» نام این بازی ویدئویی است .دانشمندان متوجه شدند که اگر بازیکنان نتوانند این بازی را هدایت کنند، ممکن است نشانه‌هایی از علائم اولیه بیماری آلزایمر باشد.
شعار سال :محققان بازی ویدئویی را طراحی کردند که با کمک آن می‌توانند مراحل اولیه بیماری آلزایمر را تشخیص دهند.
بازی « Sea Hero Quest»
 معمولا بیماری آلزایمر با داشتن مشکلاتی در حافظه شناخته می‌شود. از همین رو، دانشمندان برای پیشگیری از این بیماری یک بازی ویدئویی را طراحی کردند که مهارت‌های بازیکنان را مورد بررسی قرار می‌دهد.

براساس گزارش «نیواطلس»، « Sea Hero Quest» نام این بازی ویدئویی است که با همکاری گروه تحقیقاتی CNRS فرانسه، شرکت «دویچه تلکوم» آلمان، دانشگاه لندن و دانشگاه «ایست انگلیا» طراحی شده است. این بازی بر روی تمام گوشی‌های تلفن همراه و تبلت‌ها قابل اجرا است.

بازی « Sea Hero Quest» برای نخستین بار در سال 2016 ارائه شد که 4.3 میلیون نفر در سراسر جهان آن را دانلود و بازی کردند.

طبق این گزارش، هدف از این بازی پیدا کردن سریع مسیر در پیچ و خم‌هایی از جزیره‌ها و یخچال‌ها است. محققان این آزمایش را بر روی داوطلبانی در خیابان‌های پاریس و لندن انجام دادند تا توانایی بازیکنان را در هدایت این بازی آزمایش کنند. در نهایت آنها دریافتند توانایی هدایت بازیکنان در بازی « Sea Hero Quest» با توانایی آنها در محیط واقعی در ارتباط است. همچنین دانشمندان متوجه شدند که اگر بازیکنان نتوانند این بازی را هدایت کنند، ممکن است نشانه‌هایی از علائم اولیه بیماری آلزایمر باشد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:5اردیبهشت 1398،کدخبر:1997243،www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین