سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۳۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
با روی کار آمدن عیسی کلانتری، سازمان حفاظت محیط زیست به بنگاهی تبدیل شد که برای شکار چارپایان و پرندگان به متقاضیان اعم از داخلی و خارجی مجوز می‌فروشد و زمینه را برای تبدیل اراضی ملی قرق‌های خصوصی شکارچیان فراهم می‌‌آورد.

شعار سال: با روی کار آمدن عیسی کلانتری، سازمان حفاظت محیط زیست به بنگاهی تبدیل شد که برای شکار چارپایان و پرندگان به متقاضیان اعم از داخلی و خارجی مجوز می‌فروشد و زمینه را برای تبدیل اراضی ملی قرق‌های خصوصی شکارچیان فراهم می‌‌آورد.

 فیلمی تکان‌دهنده از شکار یک کل، چند صباحی است در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود بی‌آنکه سازمان حفاظت محیط زیست توضیحی درباره آن ارائه کند.

هرچند طی ماه‌های گذشته فیلم‌ها و تصاویر بسیاری از کشتار حیات وحش با مجوز و همچنین بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست منتشر شده است اما آنچه این فیلم را مورد توجه کاربران فضای مجازی و فعالان محیط زیست قرار داده و هر بیننده‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهد رفتار جنون‌آمیز شکارچی است و چهره وحشت‌زده یک کل است که با مرگش اسباب شادمانی شکارچی را فراهم آورده است.

انتشار این فیلم ابتدا درخواست برخورد قانونی سازمان حفاظت محیط زیست با شکارچی را به همراه آورد؛ چه آنکه با توجه به مشخص بودن چهره شکارچی و مشخصات انتشاردهندگان فیلم در فضای مجازی، شناسایی آنان برای سازمان حفاظت محیط زیست، اقدامی آسان به نظر می‌رسید اما انفعال مسئولان این سازمان، این شبهه را به وجود آورد که شکار کل نگون‌بخت با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفته‌ باشد؛‌ شبهه‌ای که گستاخی شکارچی و پوشش فرد دوم که به پوشش قرق‌بانها شباهت دارد آن را تقویت می‌کند.

فیلم کشتار این کل 10 ساله را به گفته برخی فعالان محیط زیست در یکی از قرق‌های اختصاصی استاد یزد و با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفته در ادامه مشاهده می‌کنید.

گفتنی است مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست که با روی کار آمدن عیسی کلانتری با صدور مجوزهای شکار چارپایان موجی از انتقادات را متوجه عملکرد خود کرده‌اند در توجیه اقدام خود، صدور مجوز شکار را تلاشی برای قانونمند کردن شکار و جلوگیری از شکار غیرمجازی دانسته‌اند؛ این در حالی است که فعالان محیط زیست معتقدند صدور مجوز شکار نه تنها از به مهار تخلفات کمکی نمی‌کند بلکه با اشاعه فرهنگ شکار و کشتار و تحریک بومیانی که قدرت مالی خرید پروانه‌های شکار از سازمان حفاظت محیط زیست را ندارند آتش تخلفات را شعله‌ورتر خواهد کرد؛ ادعایی که افزایش انتشار تصاویر کشتار غیرقانونی حیات وحش توسط سودجویان و گوشت‌فروشان موید آن است.

در ادامه برخی از تصاویری را که اخیراً یک متخلف در صفحه مجازی خود منتشر کرده است مشاهده می‌کنید:خبرگزاری تسنیم، در پایان برای انتشار توضیحات سازمان حفاظت محیط زیست درباره فیلم مذکور، ارائه آمار از چگونگی تاثیر صدور مجوز شکار بر کاهش تخلفات و برنامه‌ریزی آن سازمان برای برخورد با عاملان کشتار غیرقانونی و انتشار تصاویر کشتار حیات وحش در فضای مجازی اعلام آمادگی می‌کند.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 7اردیبهشت 1398 ، کدخبر:1998110 ،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین