پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲
از انجمن های علمی و همچنین شورای انجمن های دعوت می کنم تا با جایگاه علمی که در ساختار سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعریف شده، همکاری کنند.

شعارسال : محمدباقر نوبخت -معاون رییس جمهوری ورییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی عصر روز سه شنبه 5 ام ابان ماه 94 در همایش "برنامه نقش انجمن های علمی در برنامه ششم توسعه کشور" با حضور سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان ، مجید قاسمی -رئیس شورای انجمن های علمی ایران و مدیر عامل بانک پاسارگاد،خانم خلعتبری - پژوهشگر برتر معاونت پژوهش‌های اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و تعدادی دیگر از اعضای این انجمن در محل دانشگاه خاتم وابسته به بانک پاسارگاد برگزار گردید گفت: بودجه سال 95 را تا جایی که امکان داشت متناسب با سیاست های اقتصاد مقاومتی تهیه می کنیم ضمن آنکه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی در دولت با مسوولیت معاون اول امروز تشکیل شد و در دستور کار دولت قرار گرفت.
وی گفت: امروز مجموعه ای از احکام برنامه ششم توسعه به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که البته این احکام به معنای خود برنامه ششم نبود بلکه احکام مورد نیاز برای برنامه های توسعه ای کشور بود.
وی با بیان آنکه نتایج و دستاوردهای اقدامات مجدانه که تاکنون براساس دستور مقام معظم رهبری و در راستای اقتصاد مقاومتی انجام شده تا اقتصاد کشور در برابر تکانه های خارجی مقاومت کند به دلیل کمبود منابع تاکنون به میزان دلخواه نبوده است، افزود: بودجه سال 95 را در زمان قانونی به مجلس ارائه می دهیم و در آن به سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه خواهیم کرد.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی باید زمانی برای برگزاری انتخابات داشته باشد زیرا لایحه برنامه ششم با فاصله ای از ارائه بودجه 95 به مجلس تقدیم می شود.
نوبخت با تاکید بر اینکه اشتباهات برنامه های قبلی توسعه در برنامه ششم تکرار نمی شود، تصریح کرد: در این برنامه بر مسائل خاصی متمرکز شدیم زیرا اگر به آنها توجه نشود تبدیل به بحران خواهد شد.
به گفته وی آب، محیط زیست و صندوق های بازنشستگی از مسائل مورد توجه برنامه ششم بوده ضمن آنکه بحث علم و فناوری نیز از موضوعات پیشران توسعه خواهد بود.

وی افزود: هرچند در برنامه های چهارم و پنجم توسعه رشد هشت درصدی اقتصادی در نظر گرفته شده بود اما در این برنامه تصریح شده بود که یک سوم از رشد محصول بهره وری باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سرمایه گذاری را از دیگر موارد برنامه ششم اعلام کرد و گفت: موضوع دیگر در این برنامه مکان محوری و قرار است سواحل مکران که دارای ظرفیت و استعداد ملی زیادی برای توسعه است برای سرمایه گذاری مدنظر قرار گیرد.

نوبخت گفت: سال 1328 نخستین برنامه توسعه در کشور تدوین و سه برنامه پنج ساله تا سال 1357 اجرایی شد اما کار برنامه ریزی در 10 سال متوقف شد، سپس پنج برنامه توسعه ای پنج ساله برای کشور تدوین شد که در نهایت نتوانستیم به مرزهایی که به عنوان هدف بود نزدیک شویم و فاصله معناداری وجود دارد.
وی با اشاره به ساختار جدید سازمان مدیریت و برنامه ریزی پس از احیاء آن، گفت: انجمن های علمی و نخبگی در ساختار جدید سازمان مدیریت در راس تمام جایگاههای رسمی قرار گرفته و دبیرخانه انجمن های علمی و خبرگی کشور ایجاد شد که البته این دبیرخانه جایگاه تشریفاتی ندارد و رسمی است.
وی با بیان اینکه انجمن های علمی از نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی راهبرد توسعه ای دارند، گفت: از انجمن های علمی و همچنین شورای انجمن های دعوت می کنم تا با جایگاه علمی که در ساختار سازمان مدیریت و برنامه ریزی تعریف شده، همکاری کنند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از وب سایت اخبار پولی مالی ، تاریخ انتشار چهار شنبه 06 آبان 1394 ، کد مطلب : 41818 : www.polimali.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین