سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر این که ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان دوره پزشکی عمومی بعد از گذراندن امریه قابل دفاع است، گفت: در حال حاضر وزیر بهداشت با پذیرش فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی که در گروه استعداد درخشان هستند بدون گذراندن طرح موافقت کرده است.

شعار سال: دکتر باقر لاریجانی درحاشیه همایش سیاست‌گذاری در آموزش پزشکیکه امروز در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، در خصوص خبر اخیر مبنی بر ممنوعیت ادامه تحصیل فارغ التحصیلان دوره پزشکی عمومی و همچنین تغییر در نحوه پذیرش دوره دستیاری، گفت: آنچه که مطرح شده است، این است که دانش آموختگان پزشکی عمومی ابتدا فعالیت کاری داشته باشند و دوره طرح خود را بگذرانند و پس از آن ادامه تحصیل دهند که البته این حرف نیز حرف قابل دفاع است و در عمل نیز همین اتفاق می‌افتد.

وی در ادامه تاکید کرد: دانشجویان استعداد درخشان که در رقابت کنکور و آزمون با رتبه بالا به دانشگاه‌ها ورود پیدا می‌کنند و طی دوره تحصیل نیز این جایگاه را حفظ می‌کنند باید بتوانند مراحل علمی خود را سریع‌تر ادامه دهند، بنابراین فارغ التحصیلان دوره پزشکی عمومی که استعدادهای برتر هستند بدون فعالیت کاری و یا گذراندن طرح می‌توانند مستقیماً در آزمون دستیاری تخصصی شرکت کنند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: وزیر بهداشت با موضوع ادامه تحصیل دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که استعدادهای درخشان هستند، موافقت کرد تا این افراد پیش از گذراندن طرح در آزمون دستیاری شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر حدود ۱۴ هزار دانشجوی علوم پزشکی در آزمون دستیاری شرکت می‌کنند، گفت: تنها تعداد دیگر محدودی شامل طرح پذیرش استعدادهای درخشان می‌شوند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوص آخرین وضعیت دانشگاه غیر انتفاعی نیز گفت: مصوبه‌ای که در این زمینه وجود داشت، با نظر وزیر بهداشت به شورای گسترش داده شده و از این شورا درخواست شد که در این زمینه کار کند.

به گفته لاریجانی، شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی با مشورتهایی که با شورای انقلاب فرهنگی انجام می‌دهد، مسیر آتی را طراحی خواهد کرد چرا که اصل این مصوبه مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه قوانین را در آموزش پزشکی بسیار جدی می‌گیریم، گفت: ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در آموزش پزشکی در مقایسه با سایر نظام‌ها محاسبه شده‌تر پیش می‌رود، اما مراقب هستیم که این مسئله آسیب نبیند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوصراه‌اندازی رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه بین‌الملل دی هشتنیز گفت: این دانشگاه نوعی کنسرسیوم است و پذیرش دانشجو در گروه علوم پزشکی در قالب مجوزهایی که از سوی شورای گسترش صادر می‌شود، اتفاق خواهد افتاد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه صبح ایران راه مردم، تاریخ انتشار 11 اردیبهشت 98، شماره: 42644


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین