سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست تولیدات علمی در رشته هپاتولوژی در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.بررسی‌های منتشر شده در مجله«SCImago Journal & Country Rank»نشان می‌دهد ایران با تعداد 185 مقاله در رتبه نخست و مصر با یک اختلاف قابل توجه در جایگاه دوم قرار دارد.از میان 185 مقاله منتشر شده از سوی دانشمندان ایرانی، 162 مورد آنها قابل استناد بوده است؛ در حالی‌که مصر با قرار گرفتن در دومین جایگاه منطقه تنها 81 مقاله در علمهپاتولوژیمنتشر و ارائه کرده که از این تعداد 77 مورد قابل استناد بوده است.

شعار سال: براساس رتبه‌بندیسایمگو، ایران در سال 2017 به مقام نخست تولیدات علمی در رشتههپاتولوژیدر سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است.

در تصویر زیر صدرنشینی ایران در تولیدات علمی مهندسی برق و الکترونیک را مشاهده می‌کنید:

کشور مصر، رژیم صهیونیستی، کشورهای ترکیه، عربستان سعودی، قطر، لبنان، امارات متحده عربی، عمان، اردن، سوریه و بحرینبه ترتیب در رتبه‌های بعدی ایران قرار گرفته‌اند.

بررسی‌های منتشر شده در مجله«SCImago Journal & Country Rank»نشان می‌دهد ایران با تعداد 185 مقاله در رتبه نخست و مصر با یک اختلاف قابل توجه در جایگاه دوم قرار دارد.

از میان 185 مقاله منتشر شده از سوی دانشمندان ایرانی، 162 مورد آنها قابل استناد بوده است؛ در حالی‌که مصر با قرار گرفتن در دومین جایگاه منطقه تنها 81 مقاله در علمهپاتولوژیمنتشر و ارائه کرده که از این تعداد 77 مورد قابل استناد بوده است.

بحرین به عنوان آخرین کشور در سطح آسیای غربی در سال 2017 تنها 4 مقاله در زمینههپاتولوژیارائه کرده است.

ایران در یک بررسی کلی‌تر میان 155 کشور جهان، جایگاه چهاردهم تولیدات علمی در رشتههپاتولوژیرا به خود اختصاص داده است.

صدر نشین کشورهای جهان نیز در رشتههپاتولوژیآمریکاست؛ محققان آمریکایی در سال 2017، 2 هزار و 175 مقاله در زمینههپاتولوژیمنتشر و ارائه کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و 675 مورد قابل استناد بوده است:

کشورهای چین، ژاپن، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، آلمان، اسپانیا، کره جنوبی، کانادا، استرالیا هند و هلند به ترتیب بعد از آمریکا و قبل از ایران در جدول رتبه‌بندی جهانی قرار گرفته‌اند.

کشورهای سوئیس، بلژیک، تایوان، مصر، جمهوری چک، برزیل، دانمارک، استرالیا، هنگ‌کنگ‌، سوئد، لهستان، پرتغال، یونان، رژیم صهیونیستی، ترکیه، نروژ، سنگاپور، تایلند، ایرلند، نیوزیلند، مراکش، فنلاند، مکزیک، رومانی، آرژانتین، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی، پاکستان، مالزی و اسلواکی نیز به ترتیب بعد از ایران در جدولجهانی قرار گرفته‌اند.

در خبرهای پیشین نیز به صدرنشینی ایران در رشته‌های متفاوتی ازجمله علم ژنتیک، علم فیزیک، ریاضیات کاربردی، علوم زیستی، فناوری نانو، فناوری آب و علم پزشکی داخلی اشاره شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار 13اردیبهشت 98، کد خبر: 13980212000397، www.farsnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین