سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۶
با تکیه بر توانمندی‌های داخلی، یک واحد فناور قیر خود ترمیم با عمر طولانی در کشور تولید کرد.قنبری با اشاره به این موضوع که برای تولید انبوه این محصول فناور نیاز به حمایت دارد، گفت: برای این محصول فناور تقاضا از کشورهای خارجی وجود دارد ولی ما در نظر داریم تا بتوانیم این محصول را در کشور به تولید انبوه برسانیم. مدیرعامل این واحد فناور اظهار کرد: مقاومت در برابر ترک خوردگی، بهبود خواص رئولوژیکی و خواص فیزیکی، مقاومت در برابر آسیب‌های رطوبتی و ترمیم آسیب دیدگی‌ها با عمر چند برابر از جمله مزیت‌های تولید قیر ترمیم شونده است.

شعار سالعلی قنبری مدیرعامل یک واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری همدان درباره تولید قیر خودترمیم شونده گفت: با توجه به آسیب پذیری آسفالت‌های خیابان‌ها و بزرگراه‌ها ما توانستیم با به کارگیری دانش بومی در کشور برای نخستین بار قیر خود ترمیم شونده تولید کنیم.

وی گفت: ما توانستیم با انجام یک سری فرآیندهای فناورانه، قیر خالص را تغییر داده و قیری با خاصیت خود تعمیری و خود ترمیمی تولید کنیم که این محصول عمری چند برابر نمونه خالص دارد.

قنبری با اشاره به این موضوع که برای تولید انبوه این محصول فناور نیاز به حمایت دارد، گفت: برای این محصول فناور تقاضا از کشورهای خارجی وجود دارد ولی ما در نظر داریم تا بتوانیم این محصول را در کشور به تولید انبوه برسانیم.

مدیرعامل این واحد فناور اظهار کرد: مقاومت در برابر ترک خوردگی، بهبود خواص رئولوژیکی و خواص فیزیکی، مقاومت در برابر آسیب‌های رطوبتی و ترمیم آسیب دیدگی‌ها با عمر چند برابر از جمله مزیت‌های تولید قیر ترمیم شونده است.

وی با اشاره به این موضوع که قیر ترمیم شونده در مناطقی که بارندگی زیاد دارد کمترین آسیب را می بیند گفت: این ماده خاصیت کشسانی دارد و وقتی با قیر خالص ترکیب می‌شود کملا همگن می‌شود و با خود قیر خالص هیچ فرقی ندارد.

این مدیر فناور بیان کرد: با توجه به مقاومت بالا، این محصول در فرودگاه‌ها بسیار کاربردی است و عمر طولانی در برابر آسیب دیدگی دارد.

قنبری خاطر نشان کرد: در صورت فراهم شدن بسترهای لازم برای تولید انبوه این محصول می‌توانیم نیروی انسانی جذب کنیم و اشتغالزایی داشته باشیم اما درحال حاضر و با توجه به کاربردی بودن این محصول فناور، به دلیل وجود مشکلات کار متوقف مانده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار 15 اردیبهشت 98، کد خبر: 4608952، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین