سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۶۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
پایین آمدن سن بلوغ در دختران چه خطراتی دارد؟پاسخ پزشکان به سوال کاهش سن بلوغ دختران و پسران این است که این روند از 10 سال پیش آغاز شده است.سن بلوغ بین یکسال و نیم تا دوسال کم شده است.اکنون دختران در 10 سالگی و پسران در 12 سالگی به بلوغ می رسند. بلوغ زودرس خطرناک است زیرا هم باعث ایجاد برخی بیماری ها در آینده برای فرد میشود و همین که فرد دارای آمادگی شناختی روانی برای ورود به این مرحله نیست .هر چقدر دوره بازی و کودکی کمتر باشد، آمادگی بلوغ زودرس بیشتر می شود.
شعار سال :پاسخ پزشکان به سوال کاهش سن بلوغ دختران و پسران این است که این روند از 10 سال پیش آغاز شده است.اما سوال اینجاست که آیا باید نگران این موضوع بود؟
سن بلوغ بین یکسال و نیم تا دوسال کم شده است.اکنون دختران در 10 سالگی و پسران در 12 سالگی به بلوغ می رسند.جهش ژنی ، رژیم غذایی نامناسب،استفاده از غذاهای فراوری شده ، سیگار کشیدن مادر، استفاده بیش از حد از گوشت قرمز،درمان های هورمونی افزایش قد،چاقی و اضافه وزن ،تماشای بیش از اندازه تلویزیون و فضای مجازی باعث شده کودکان زودتر وارد مرحله بلوغ شوند.اما این بلوغ زودرس خطرناک است و به گفته دکتر اعظم سادات موسوی این کودکان بیشتر در معرض سرطان هایی مثل سرطان پستان و سرطان رحم قرار می گیرند.همچنین این مسئله ، کودکان را  در معرض کوتاهی قد و چاقی ، انزوا طلبی و افسردگی،مشکلات رفتاری ، پرخاشگری و فعالیت های جنسی زودهنگام قرار میدهد.و این امر ناشی از خروج زودهنگام از دوره کودکی و ورود به دوره نوجوانی است.به گفته امیر حسین جلالی روانپزشک فرد دارای آمادگی شناختی روانی برای ورود به این مرحله نیست .هر چقدر دوره بازی و کودکی کمتر باشد، آمادگی بلوغ زودرس بیشتر می شود.در جواب به سوال چه باید کرد که خطرات ورود زودهنگام به دوره بلوغ ، کنترل شود، باید گفت که خانواده مهمترین عامل در این قضیه است. دکتر جلالی می گوید خانواده ها نباید بخواهند که بچه هایشان زود بزرگ شوند.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری ایران پلاس، تاریخ انتشار:16 اردیبهشت98،کدخبر:4122،www.irnaplus.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین