سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۶۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷
وزیر کشور گفت:‌ طبق دستور رئیس جمهور مسکن‌های تخریبی تا نوروز ۹۹ در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت و خانه‌هایی که نیاز به مرمت و بازسازی داشته باشند نیز حداکثر تا پایان خردادماه در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.
شعار سال: وزیر کشور گفت:‌ طبق دستور رئیس جمهور مسکن‌های تخریبی تا نوروز ۹۹ در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت و خانه‌هایی که نیاز به مرمت و بازسازی داشته باشند نیز حداکثر تا پایان خردادماه در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.

 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده که پیش از ظهر امروز در وزارت کشور برگزار شد، گفت: در این جلسه گزارش دستگاه‌های مسئول در زمینه سیل اخیر اخذ شد و تصمیم‌گیری‌ها در مورد اقداماتی که باید انجام شود، اتخاذ شد.

وی با بیان اینکه مسکن‌های آسیب دیده که نیاز به بازسازی دارند، همگی شناسایی شده‌اند، گفت: اقدامات برای جبران خسارات نیز در این خصوص انجام شده است. خرید انبوه مصالح در دستور کار قرار گرفته و پیگیر هستیم تا بازسازی به سرعت انجام شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه زمان‌بندی ما برای بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده تا آخر خرداد است، گفت: امیدواریم که این زمان نیاز به تمدید نداشته باشد و مردم تا آخر خردادماه بتوانند به خانه‌های خود بازگردند.بسیج، کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هر کدام طی قراردادهایی بازسازی و نوسازی برخی از مناطق را بر عهده گرفتند.

وزیر کشور درباره کمک‌های ارائه شده به سیل زدگان نیز گفت: یکسری از کمک‌ها به شکل بلاعوض از سوی دولت ارائه می‌شود. تسهیلاتی نیز از سوی بانک‌ها به این افراد اعطا خواهد شد و منابع دیگری نیز از دیگر بخش‌ها در اختیار این افراد قرار می‌گیرد و بنیاد مسکن به فعالیت آن‌ها نظارت خواهد داشت.

وی درباره شرایط زندگی حال حاضر ساکنان مناطق سیل زده نیز گفت: تاکنون بالغ بر 100 هزار مورد وسایل زندگی تهیه شده و به مرور با آماده شدن منازل در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت.

رحمانی فضلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه مسکن سیل زدگان چه زمانی به آن‌ها تحویل داده خواهد شد؟ گفت: طبق دستور رئیس جمهور مسکن‌های تخریبی تا نوروز 99 در اختیار سیل زدگان قرار خواهد گرفت و خانه‌هایی که نیاز به مرمت و بازسازی داشته باشند نیز حداکثر تا پایان خردادماه در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:18اردیبهشت1398، کدخبر:2007734،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین