سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۶۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹
معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه گفت: سهم سلامت از GDP در ایران بالا رفته، اما میزان پرداختی از جیب مردم کاهش یافته است. یعنی سهم منابع عمومی در هزینه‌های سلامت افزایش یافته است. این موضوع نشان دهنده توجه دولت به حوزه سلامت است.

شعارسال: حمید پوراصغری درباره افزایش سهم سلامت از شاخص GDP افزود: شاخص GDP یا شاخص تولید ناخالص ملی یک شاخص بین المللی محسوب می شود که گاهی بر اساس این شاخص، کشورها رتبه بندی می شوند که به طور مثال چقدر در حوزه سلامت هزینه می کنند.

وی ادامه داد: این شاخص به خودی خود ارزشمند نیست و فقط ممکن است به عنوان راهنمایی استفاده شود که به کمک آن بتوانیم بررسی کنیم چه میزان از هزینه ها در قسمت های مختلف حوزه سلامت بر عهده دولت و چه میزان بر عهده مردم است.

معاون اجتماعى سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: روند این شاخص در کشور در سال های گذشته نشان می دهد که گاهی اوقات سهم سلامت از GDP بالا رفته، اما این در حالی بود که از جیب پرداخت می شد. در حال حاضر سهم سلامت از تولید ناخالص ملی افزایش یافته و در عین حال پرداختی از جیب بیمار کاهش یافته است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت ایران پزشک، تاریخ انتشار: 21اردیبهشت1398 ، کدخبر: 11448: www.iranmd.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین