سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۷۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: در راستا جذب گردشگر و توریست به برخی از مهمان‌پذیرها مجوز احداث هاستل داده می‌شود.

شعارسال: سرهنگ تقی افرند، معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پاسخ به سئوالی مبنی بر این‌که آیا در ایران مکان‌هایی با نام «هاستل» داریم یا خیر، اظهار کرد: بله در ایران هاستل داریم ولی در همان مکان مهمان‌پذیرها هستند و این طور نیست که یک مکان خاصی تحت عنوان هاستل فعالیت کنند.

وی افزود: هاستل یک کلمه خارجی و بین‌المللی است که در کشورهای خارجی به واحدهای پذیرایی یک‌تکه اطلاق می‌شود و به دلیل این‌که استفاده از هاستل‌ها نسبت به هتل‌ها قیمت پایین‌تری دارد، بسیار پر مخاطب است.

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشاره به چرایی فعالیت هاستل‌ها در ایران، گفت: خارجی‌هایی که به ایران می‌آمدند به دنبال جایی با نام «هاستل» برای اقامت خود بودند، از آن جایی که ما چیزی به اسم هاستل در ایران نداشتیم این افراد برای اقامت خود سردرگم می‌شدند.

سرهنگ افرند خاطرنشان کرد: در ایران به جا هاستل‌ها، مکان‌هایی با عنوان مهمان پذیر داریم، ما با صحبت‌هایی که با اصناف داشتیم، یک مصوبه در راستا قوانین جمهوری اسلامی برای فعالیت هاستل‌ها در ایران تصویب کردیم.

وی با اشاره به نحوه فعالیت هاستل‌ها در ایران گفت: قرار بر این شد که مهمان‌پذیرهایی که در تهران یا سطح کشور مجوز دارند و در زیر ساختمانشان هم مکانی برای احداث هاستل دارند با اخذ مجوزهای لازم و راه‌اندازی هاستل در همان مهمان پذیر، اقدام به درج نام هاستل بر تابلوی مهمان پذیرشان کنند.

فعالیت هاستل‌ها در ایران در راستای جذب گردشگر است

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ ادامه داد: با این کار هم ما می‌توانیم یک گامی برای جذب توریست داشته باشیم و هم برای اقامت افراد خارجی که در ایران به دنبال هاستل هستند اقدام مثبتی کرده باشیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه افرادی می‌توانند از هاستل ها استفاده کنند، گفت: ذکر این نکته ضروری است که تنها افرادی که می‌توانند از هاستل ها استفاده کنند، افراد خارجی و یا توریست‌ها هستند.

سرهنگ افرند خاطرنشان کرد: شاید این سئوال ایجاد شود که توریست‌ها چرا برای اقامت به هتل‌ها نمی‌روند یا این‌که راه‌اندازی هاستل چه ارتباطی با جذب توریست دارد، در پاسخ باید بگویم که قیمت هاستل‌ها بسیار بسیار کم‌تر از هتل‌ها است و دلیل این‌که هزینه سفر را برای توریست‌ها پایین می‌آورد کمک به جذب توریست می‌شود.

هاستل‌ها طبق قوانین جمهوری اسلامی در ایران فعالیت می‌کنند

وی تاکید کرد: قرار است هاستل‌ها برابر با قانون جمهوری اسلامی فعالیت کنند، همان شرایطی که بر هتل‌ها و مهمان‌پذیرها حاکم است بر هاستل‌ها هم حاکم می‌شود و زن و مرد در شرایطی می‌توانند از هاستل استفاده کنند که محرم همدیگر باشند و به هیچ وجه اجازه فعالیت هاستل ها مختلط در ایران را نمی‌دهیم.

معاون نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: مهمان‌پذیرهایی که شرایط ایجاد هاستل را در مهمان پذیرشان داشته باشند می‌توانند به اماکن رجوع کنند و با تأیید صلاحیت و آموزش‌های لازم اقدام به ایجاد هاستل کنند.

هاستل از ترکیب دو واژه Host (مهمان کردن) و Hotel (هتل) تشکیل شده و اقامتگاهی اجاره‌ای است که در آن تخت‌های یک اتاق به مسافران مختلفی اجاره داده می‌شود، یعنی یک اتاق بین چند مسافر مشترک است. به طور معمول در هر اتاق ۲ تا ۸ تخت قرار دارد و سرویس‌های بهداشتی مثل حمام و توالت و همچنین آشپزخانه‌ها در بیرون از اتاق‌ها قرار دارند و به طور مشترک استفاده می‌شوند.

هاستل‌ها از جهت کم خرج بودنشان بین گردشگران محبوب است و همین محبوبیت باعث شد در ایران برخی اقامتگاه‌ها که مجوز رسمیِ مهمان‌پذیر، بومگردی یا اقامتگاه سنتی دارند نیز زیر تابلوی «هاستل» به مشتریان خارجی خود خدمات بدهند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت اسکان نیوز، تاریخ انتشار: 22اردیبهشت1398 ، کدخبر: 19586: www.eskannews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین